.

.

Боб Црвено Милиони Органски Браун Ленено семе Оброк, 16-унца (Пакет Може да се Разликува)

Боб Црвено Милиони Органски Браун Ленено семе Оброк, 16-унца (Пакет Може да се Разликува)

мислење на клиентот:

DEN 203.04
Достапност
Во достапна форма

Еден, 16 оз.торба (1 кг.).USDA Сертифицирани Органски; Глутен Слободен; Вегетаријанска; Вегетаријанска; Paleo Пријателски; Кошер Pareve.Произведени во еден посветен глутен слободни објект; R5-ELISA тестирани глутен слободни.Омега-3 масни киселини; Добар извор на влакна; Содржи lignans.Вегетаријанската јајце замена.Обезбедува влакна, lignans & омега-3 масти.Пријател на срцето.Бидете свесни дека Боб Црвено Мелница Органско масло од семе од лен Оброк има стабилна, налудничав вкус и вкус навистина голем.Две лажици додаден на вашиот ладна или топла жита, палачинки и waffles или печени во вашиот леб, muffins и брзи леб носи неверојатни исхрана.Исто така, имајте предвид дека неколку студии покажуваат ленено семе оброк може да биде еден од најмоќните природни холестерол контролори уште не се откриени.Овие студии зграпчи вниманието.Сите природни.Глутен слободни.Боб Црвено Мелница производи етикетирани глутен бесплатно се серија тестирани во нашите контрола на квалитет, лабораторија.Ние ја користите Elisa глутен есеј тест за да се утврди дали производот е глутен слободни.USDA органски.Сертифициран 100% органски од страна на QAI.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите