.

.

Карингтон Фарми Лен Paks Органски Бланширан Ленено Семе - 12 Пакети

Карингтон Фарми Лен Paks Органски Бланширан Ленено Семе - 12 Пакети

мислење на клиентот:

DEN 253.20
Достапност
Во достапна форма

Ленено семе се одличен извор на влакна, lignans, протеини, есенцијални масни киселини, омега 3, 6 & 9, витамини и минерали.Карингтон Фарми.Ленено семе се одличен извор на влакна, lignans, протеини, есенцијални масни киселини, омега 3, 6 & 9, витамини и минерали.Истражувачите, исто така, веруваат lignans да имаат антиоксидантни својства.Ленено семе има до 8 пати повеќе lignans од друг зеленчук и житарици!На витамини и минерали се најде во ленено семе се со цинк, железо, витамин Е, каротен, Б-групата витамини, магнезиум, калциум, сулфур, калиум, фосфор, манган, силициум, бакар, никел, молибден, хром и кобалт.За секои 12 грама од ленено семе, можете да добиете за 3-4 грама протеини.Уживајте во нашата органски ленено семе!Вкусни, лесен начин да се земе вашата лен со вас : На Карингтон Фарми difference Convenient и Преносни -Запечатени, една служи пакети немаат потреба за ладење.Единствен Процес на Мелење -Нашите ленено семе е бланширан од ретко режење семе, НЕ дробење.Микро-чистење на процесот прочистува ленено семе и го подобрува свежина.Здрава Бенефиции Богати со Омега 3 и 6 EFA е, Влакна, Lignans, и Витамини E & D. Содржи 12 Индивидуални Лесно се Служи Пакети.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите