.

.

01 02 015 2X Achromatic Цел Леќа, Биолошки Микроскоп Achromatic Цел Леќа Бакар Посветла Слика Позлатен Преносни за ФИРМИ Теми 20.2 mm

01 02 015 2X Achromatic Цел Леќа, Биолошки Микроскоп Achromatic Цел Леќа Бакар Посветла Слика Позлатен Преносни

мислење на клиентот:

DEN 669.36
Достапност
Во достапна форма

20.2 mm Интерфејс Тема : Со универзална 20.2 mm стандардна RMS интерфејс тема за широк компатибилност.За појасна и Поостри : цел леќа е паралелна светлина без вклучени агол, корекција на сферични аберации и мијалник аберација.Карактеристики на производот : На ниска зголемување цел леќа има поголем отвор, посветла слика, голем поле ја видите, и на image search времето е кратко.Материјал : Направен од чист бакар материјал, е обложено, и achromatic цел леќа се чувствува удобно.Бесконечност Леќа : На слики на објективот е појасна и поостри, и поле на гледање е поширока од онаа на обичните achromatic цел леќа.Функција : 1. Материјал : Направен од чист бакар материјал, е обложено, и achromatic цел леќа се чувствува удобно.2. 20.2 mm Интерфејс Тема : Со универзална 20.2 mm стандардна RMS интерфејс тема за широк компатибилност.3. Карактеристики на производот : На ниска зголемување цел леќа има поголем отвор, посветла слика, голем поле ја видите, и на image search времето е кратко.4. Леќи на камерата : На слики на објективот е појасна и поостри, и поле на гледање е поширока од онаа на обичните achromatic цел леќа.5. За појасна и Поостри : цел леќа е паралелна светлина без вклучени агол, корекција на сферични аберации и мијалник аберација.Како да го Користите : Ротирање на цел леќа спротивно на навој дупка на цел леќа конвертор.Спецификација : Предмет Тип : Achromatic Цел Lens Material : Бакар + Оптички Glass Product Боја : Како На Слики Прикажани Производ Тежина : Околу. 58g / 2.0 oz Multiple : 2 XAperture Вредност : 0.05 mm Applicable Модели : Биолошки Микроскоп Пакет Листа : 1 x Микроскоп Цел Lens1 x Складирање Кутија (инсталиран)1 x (инсталиран).

Клучни карактеристики

​Item Type:
Achromatic Objective Lens
Material:
Copper + Optical Glass
Product Color:
As Pictures Shown
Product Weight:
Approx. 58g / 2.0oz
Multiple:
2X
Aperture Value:
0.05mm
Applicable Models:
Biological Microscope
Package List:
1 x Microscope Objective Lens :
1 x Storage Box (installed) :
1 x (installed) :

Им се допаѓа и на купувачите