.

.

НУ Половина Хром Сијалица Dimmable 6W (Еквивалентно На 60 Вати) G80 G25 Свет Форма Топло Бела 2700K Декоративни LED Lumiled Сијалица Падна Огледало Сијалица E26 База Пакување од 2, Сре?

НУ Половина Хром Сијалица Dimmable 6W (Еквивалентно На 60 Вати) G80 G25 Свет Форма Топло Бела 2700K Декоративни

мислење на клиентот:

DEN 477.36
Достапност
Во достапна форма

✔Без Отсјај : Овие LED Lumiled светилки се достапни во некој падна половина сребрена маска.Тоа се одразува светлината до светлината за да ја отскокнување надолу и да се обезбеди отсјај не се стигне до вашите очи.Нашите очи ќе бидат ослободени од какви било повреди за разлика од блескаво сијалица или Lumiled светилки.Тоа е многу погодна за pendant светлина, бања, ресторан, дневна соба, кујна/трпезарија и многу повеќе. ✔Dimmable огледува светилки : Направи надградба на dimmable возачот со целосно dimmable најдат на половина хром сијалица, што ја заматува од нула до сто проценти со различни нежните.Можете лесно може да ја прилагодите јасноста на боите според вашата потреба или желба, нудат пријатна и топол амбиент. ✔60 w Излез : свет сребро дното сијалица има 600 lumens со 6 W LED(Еквивалентно на 60 w Lumiled сијалица)-2700 Kelvin(топло бела) и животниот век на 20000 часа.Мора да имајте на ум дека овие половина хром светилки имаат помала осветленост од модерната светилки со слични wattage.Да се осигурате дека сте ги инсталирате оваа крушка во тела на кои се изложени сокети во случај да сакате да постигнете повеќе од светлината. ✔Добива минимална топлина и ја снима на енергија : Ова се рефлектира сијалица има 6 W LED извор на светлина и ќе ја намалат сметката на електрична енергија од околу 90 проценти кога ќе го замените 60 W блескаво светилки.Со половина хром сијалицата, ќе добие минимална топлина од внатрешноста на пневматикот.Ова ДОВЕДЕ е ладно извор на светлина и нема да се потопла.Тоа исто така, ви овозможува да се инсталира на дното сребро сијалица за било кој тип на светлина тела. ✔Гроздобер и Декоративни Сијалица : Овие светилки имаат уникатен дизајн и форма што ја одредите вашата домашна дополнителни уникатен и пријатна на допир.Половина сребро светилки може да се вклопат во медиум E26 светлина база штекер.Сребрениот сад за осветлување е идеален за декоративни осветлување.Во случај да најдете било прашање со нашите предмети, вие сте слободни да контакт.Овие светилки се обезбеди заштита на вашите очи.На чинијата сребро огледало слој на половина хром LED сијалица блокови на сјајот и на огледува сијалица, исто така, е безбеден за користење.Ние се користат изолиран во согласност тековната снабдување на енергија за оваа половина хром сијалица, дека може да се спречи опасност од електричен шок.Згора на тоа, LED сијаличката не мора жива или олово, инфрацрвени и ултравиолетови зраци, тоа е сосема безбеден и еколошки.Тие се совршени за трпезарија паѓачкото мени/свртени надолу светлина тела и бањи итн.LED Светло Извор На ЛЕР е ладно извор на светлина што добива минимална топлина и заштедува и на енергијата.Тоа ќе го спаси вашата електрична сметка до 90 Percent без компромитирање на квалитетот на вашиот гроздобер Lumiled сијалица.Dimmable на половина огледало сијалица Dimmable од 0 Percent да 100 Percent со повеќето нежните.Можете да го прилагодите осветлувањето на екранот за да се задоволат вашата потреба, обезбедување на традиционалните топла и удобна амбиент.Димензиите на dimmable led Lumiled сијалица.Димензиите на половина сребро декоративни сијалица се 3.25 од 4.4 инчи.Уверете се дека сте го направат мерења на тела пред купување LED огледало светилки.Спецификации Тип : G80/ G25 Свет Форма W : 6 W (Еквивалент 60 W Lumiled сијалица) Напон : 120 V Lumens : 600lm животниот век : 20000 часа (врз основа на 3hrs на ден) Температура на Бојата : 2700k Топло Бела База Тип : E26 (стандард база) Големина : 3.25x4.4in Топло Совети : Пред инсталирање на Некој облик половина хром светилки, осигурете се дека моќта е исклучено.Исто така, имајте на ум дека ова е чаша LED сијалица, па затоа во случај ќе добиете неисправни или оштетени сијалица.Ве молиме контактирајте ја грижа на клиентите веднаш кои ќе ви даде одговор по 24 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите