.

.

Г4 Led Сијалица 12v, 70W Халоген Equiv G4 Led Сијалица, Предводена Пејзаж Светилки AC/DC12V-24V за Пејсажи Осветлување, Под Кабинет Осветлување,Без Треперење, Не Dimmable, 10 Компјутери (

Г4 Led Сијалица 12v, 70W Халоген Equiv G4 Led Сијалица, Предводена Пејзаж Светилки AC/DC12V-24V за Пејсажи Осветлување,

мислење на клиентот:

DEN 1070.16
Достапност
Во достапна форма

ЗАШТЕДИТЕ ЕЛЕКТРИЧНА енергија ЗАПИСИ : светлината на овој G4 LED сијалица е доволно да се замени 20 W/50 W/70 W g4 халоген светилки, заштеда на повеќе од 90% на енергија и пари.Керамички топлина дисипација обезбедува подолг живот на сијалицата и да ги зачувува вашите трошоци за одржување.БЕЗ ТРЕПЕРЕЊЕ : G4 LED сијалица обезбедува мека и удобна осветлување, стабилна електронски компоненти помогне да се избегнат видливо треперење и заштита на вашите очи, ве молиме не користете со dimmer, инаку сијалица ќе треперење или галамат.НЕ-DIMMABLE : Компатибилен со AC/DC 12 V, ова g4 ПРЕДВОДЕНА не е dimmable, ве молиме да не ја користите со dimmer switch.Или тоа ќе трепери.И ве молиме да ја користите со трансформатор кој одговара на wattage на LED сијалица.ШИРОК СПЕКТАР НА АПЛИКАЦИИ : стандард G4 двојно-pin база, која лесно може да се инсталира, наместо на обичните халоген светилки, погоден за сите видови на g4 светилки, многу погодна за отворен пејсажи осветлување, градина светла, тревник светла, светла топка, лустери, под биро светла, колона светла, вградени Сијалици, мебел осветлување, канцелариски осветлување, стока осветлување, екран осветлување, затворен осветлување итн.ДОЛГ животен ВЕК : Нашата G4 LED светилки користиме високо квалитетни возачот чипови и добар дисипација на топлина дизајн за да се обезбеди услуга за животот на 30.000 часа.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте не директно, и ние ќе ви одговори на вашата порака во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите