.

.

Chanzon 100 парчиња SMD 0402 (1mm x 0.5 mm) Црвени LED Диоди Светла 2V 20mA Осветлување Светилки Сијалица, Електроника Компоненти Индикатор Емитуваат Светлина Диоди

Chanzon 100 парчиња SMD 0402 (1mm x 0.5 mm) Црвени LED Диоди Светла 2V 20mA Осветлување Светилки Сијалица, Електроника

мислење на клиентот:

DEN 1718.40
Достапност
Во достапна форма

Преглед : Surface Mount SMT 0402(1005) Plcc-2, 620-625nm, Светлосен Интензитет(Brightness) : 90-120mcd, Широк Широк Широк Агол на Гледање : 120 Степени.Параметри : DC 2 V-2.2 V Volt 20m A, Анодна и Катод Поларитетот : Погледнете Слика 3, 0.04 инчен x 0.02 инчен Surface-Mount Уред.Испорака Тежина : 0.59 мл / 0.02 кг, Пакет : Пакување од 100 Парчиња Leddiode(мини Пико Чип).Компатибилен со : DIY PCB Одбор Коло, најголемиот Дел Делови за Замена, Табла светне.Замена на Led диоди во вашиот Автомобил Цртичка, Камион, Мотоцикл Инструмент Табла, Xbox Контролер.Микро, Мали Светлина, Низок Напон И Ниска Потрошувачка На Енергија.Спецификација : Количина : 100 парчиња / Pack Size : 1.0 * 0.5 (mm) / 0.04 * 0.02 (инчи)Емитуваат Боја : Црвена (620-625nm)Светлосен Интензитет : 90-120mcd Viewing Агол : 120 Degree Forward Напон / Тековни : 2 V-2.2 V 20m APolarity : Однесуваат на Стрелките на задната Side Search "chanzon led диоди" за повеќе поврзани со led диоди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите