.

.

WiZ Поврзани Боја 60W A19 Smart WiFi Сијалица, 16 Милиони Бои, Компатибилен со Алекса и Google Дома Помошник, Нема Хаб е Потребно, 1 Сијалица

WiZ Поврзани Боја 60W A19 Smart WiFi Сијалица, 16 Милиони Бои, Компатибилен со Алекса и Google Дома Помошник,

мислење на клиентот:

DEN 311.76
Достапност
Во достапна форма

Лесно Подесување : Wi Z полна боја smart светилки работат со вашиот постоечки Wi-Fi рутер; Нема дополнителни портал е потребно.Едноставно приклучете ја вашата нова светлина, симнете Wi Z стан и сте подготвени да одите!.Smart Контрола : Користете ја апликацијата што сакате да поканите други луѓе да го контролираат вашиот smart Wi Fi светла како гости и членови на семејството, без да бидат во можност да ги промените прилагодувањата на светлото - Едноставно одете во Settings>Членови и Покани.Исто така, можете да ги контролирате од било каде со Wi Z стан или одат hands-free со гласовна контрола.Паметни Карактеристики : Поставување на закажана за спиење за деца.Програмата вашите светла за да го вклучите или исклучите за да одговара на вашите потреби или поставете одмор на владата да ги автоматизира вашиот светлата дури и кога сте далеку од дома да го имитираат присуство.Светилки, исто така, има планови да се интегрира во сијалица, па и тие ќе дојде на власт, дури и ако вашиот Wi Fi е долу.Работи Со Глас : Користете Алекса, Siri Кратенки, или Google Асистент за контрола на вашиот светла со глас.Нема центар е потребно, едноставно следете ги спарување чекори за вашиот омилен глас асистент.The Wi Z LED полна боја A19 smart сијалица носи smart осветлување за вашиот секојдневен живот.Retrofit во било светилка сенка да се создаде амбиент на вашиот избор со 16 милиони бои како и топло на ладно бела светлина.Можете да го поставите распоредот за да го вклучите светлото вклучено и исклучено според дневна или неделна рутини, контрола со вашиот паметен телефон или на вашата говорна и има далечински пристап до вашиот светлата дури и кога ќе си отидат.Wi Z светлата се поврзете со вашата постоечка Wi-Fi, нема дополнителен хардвер потребни.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите