.

.

Диоди Асортиман Комплет, Емитуваат Светлина Диоди SMD LED Диоди 100Pcs Електронски Компоненти, Висока Јачина на Мали Низок Напон за Автомобилски Dashboards(Розева)

Диоди Асортиман Комплет, Емитуваат Светлина Диоди SMD LED Диоди 100Pcs Електронски Компоненти, Висока Јачина

мислење на клиентот:

DEN 1795.20
Достапност
Во достапна форма

Големината на светлината‑емитирачки диоди е минијатурен, на светлечки сила е малку светла, и работата е лесен и едноставен.Светлината-емитирачки диоди се користат во замена на автомобилот dashboards, камиони, и мотоцикл инструмент групи, кои во основа покрива употребата на возило поставува.SMD LED може да биде компатибилен со DIY PCB кола, најголемиот дел делови за замена, а таблата се пали.Во‑длабочината на компатибилност прави користи повеќе погодно.Светлината‑емитирачки диоди не само низок напон, ниска потрошувачка на енергија, но исто така ефикасна во употреба.SMD LED широко се користат во електронски компоненти, експерименти и други DIY активности, целосно ги задоволува вашата употреба во работата и секојдневниот живот.Функција : 1. Големината на светлината‑емитирачки диоди е минијатурен, на светлечки сила е малку светла, и работата е лесен и едноставен.2. Светлината‑емитирачки диоди не само низок напон, ниска потрошувачка на енергија, но исто така ефикасна во употреба.3. SMD LED може да биде компатибилен со DIY PCB кола, најголемиот дел делови за замена, а таблата се пали.Во‑длабочината на компатибилност прави користи повеќе погодно.4. SMD LED широко се користат во електронски компоненти, експерименти и други DIY активности, целосно ги задоволува вашата употреба во работата и секојдневниот живот.5. Светлината-емитирачки диоди се користат во замена на автомобилот dashboards, камиони, и мотоцикл инструмент групи, кои во основа покрива употребата на возило поставува.Спецификација : Предмет Тип : SMD LEDMaterial : Semiconductor Model : 0603 Series Colour Температура : 2800 K-3200 KLuminous Сила (Brightness) : 150-170mcd Purpose : Користи како Индикатор Компоненти на Кола Пакет Листа : 1 x Светлина(100 По Парче).

Клучни карактеристики

Item Type:
SMD LED
Material:
Semiconductor
Model:
0603 Series
Colour Temperature:
2800K-3200K
Luminous Strength (Brightness):
150-170mcd
Purpose:
Used as Indicator Components on Circuit Boards
Package List:
1 x Light(100 Per Piece) :

Им се допаѓа и на купувачите