.

.

Luxrite 4FT LED Цевка Светлина, T8, 18W (32W Еквивалент), 3500K Природна Бела, 2100 Lumens, Флуоресцентни Светлина Цевка за Замена, Директно или Баласт ги Заобиколат, DLC и ETL Наведени (4 Па

Luxrite 4FT LED Цевка Светлина, T8, 18W (32W Еквивалент), 3500K Природна Бела, 2100 Lumens, Флуоресцентни Светлина

мислење на клиентот:

DEN 2126.40
Достапност
Во достапна форма

ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ - Уживајте во 2100 lumens на јасни, квалитет осветлување која е совршен за секој атмосфера, посветла од вашата стандардна флуоресцентна цевка светилки, и што е еднакво на 100 lm/W на светла за осветлување.Обезбеди повеќе светлина за вашата продавница, гаража, канцеларија, супермаркет, дома, во подрумот, или било тела кои бараат 4 нога LED цевка светилки!.УНИВЕРЗАЛНА ИНСТАЛИРАТЕ - просто решение за вашиот 4 FT светлина тела, секој 4 FT LED сијалица работи со 120 V да 277v директни напон конекција (еден крајот напојува) или со повеќето инстант почеток придушници.Проверете баласт листа за компатибилност.Штедење ЕНЕРГИЈА - Намалување на вашата електрична енергија употреба од страна на 43% кога вашиот го замени вашиот 32 вати t8 флуоресцентни светлина цевки со 18 вати LED 4 FT светилки.Веднаш намали цената на вашата електрична сметка, со тоа што инвестицијата во заштеда на енергија LED цевка светилки.КОНТИНУИРАНО СВЕТЛИНА - Изградена со восхит 50.000 часа на живот, што значи дека нема замена ќе бидат потребни за следната 45 години.Секој t8 48 инчен LED цевка светлина трае 3.8 x подолго од традиционалните 32 вати 4 FT флуоресцентни светилки.СИГУРЕН ОСВЕТЛУВАЊЕ - Нула треперење на светлината, нула задоцнување, и нула грижи со 48" ПРЕДВОДЕНА цевка која обезбедува висок квалитет на надворешно и внатрешно осветлување.Секоја цевка сијалица е брзо да го инсталирате, влажна локација оценет, доаѓа ETL наведени за вашата безбедност, DLC квалификувани за државата или на национално ниво попуст програми, и поткрепени со 3 годишна ГАРАНЦИЈА.Luxrite T8 ЛЕР Цевка Светлина Серија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите