.

.

Dimmable Гроздобер LED Lumiled Сијалица 60W Противвредност, 6W 800Lumens Lumiled Светилки Топло Бела 2700K, ST58 Антички LED Сијалица со Вжарено CRI 85+, E26 Медиум База, чисто Стакло, Пакет на 12

Dimmable Гроздобер LED Lumiled Сијалица 60W Противвредност, 6W 800Lumens Lumiled Светилки Топло Бела 2700K,

мислење на клиентот:

DEN 2256.00
Достапност
Во достапна форма

????【Надгради Мазна Затемнување Шема】Дизајниран со најновите извор на светлина технологија, нашите dimmable ST58 Lumiled светилки се компатибилни со повеќето нежните на пазарот, нудејќи мазна затемнување контрола од 100% до 10%, без треперење или зуењето.Можете да ја прилагодите идеален осветленост за различни прилики или ambiences. (ЗАБЕЛЕШКА : препорачана dimmer се наведени во опис на производот). ????【Висока Lumens користење на ден), заштеда до 90% на електрична енергија сметка на осветлување.П : Дали овие Lumiled светилки dimmable?Ако тие се, кој тип на dimmer е компатибилен?.A : Да, тие се dimmable светилки.Подолу се компатибилни нежните ние препорачува по тестирање : .LUTRON : DVWCL-153 PH-ПОТ, TGCL-153 PH, AYCL-153 P, TTCL-100 H-ПОТ, Д-600 P-ПОТ, TG-600 PH-ПОТ, T90 C1, T90 C5, T91 C7, T91 B6, T92 C7, T93 B4, T93 B7, T93 B8, TX1 B1, TX1 C1, 0 C2. LEVITON : DSL06-1 LZ, TSL06-1 LW, DSL06, 6672-1 LW, 6674-P0 W, IPL06-10 Z, 6674, IPL06, RDL06. П : Што е со големина на сијалица?.A : големината на сијалицата е 5.31*2.28 инчен/135*58mm.П : Може овие светилки се користи надвор?.A : Да, овие светилки може да се користи надвор, но ве молиме да ги користат во затворен/опфатени светлина тела.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите