.

.

Сензор за движење Светилки 12W(100W Еквивалент) E26 База, ANTING A19 Затворен Отворено Мрак за да се Зора Безбедност LED Сијалица Радар Движење се Активира Светла,1000 Лумен,30000 Ч

Сензор за движење Светилки 12W(100W Еквивалент) E26 База, ANTING A19 Затворен Отворено Мрак за да се Зора Безбедност

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

☀ 【Anto Изградена-во Мрак на Почетокот Радар Сензор】 : Овој паметен сијалицата автоматски ќе се вклучи во мрак кога сензор за движење е вклучен и исклучен на почетокот.(Автоматски да се вклучи кога светлината помалку потоа 15 Lux, и автоматски да го исклучите над 30 Lux,нормално тоа нема да работат во текот на денот, но ако во текот на денот, ќе се сврти и исклучување на прекинувачот,на сијалицата ќе се обратат на 30 секунди и исклучување.Ве молиме секогаш имајте го вклучите.). ☀ 【Сијалица Спецификации】 : Излезна Моќност : 12 W(100 Вати Еквивалент); Влезен Напон : AC100-240 V 50/60 Hz; Топло Бела (2700 K); Светлечки : 1000lm; Светилка Стил : E26; Работна Температура : внатрешна употреба или за употреба на отворено температура е помеѓу -20°C и 50°C; CRI(РА) : ≥80; Откривање Спектар/Растојание : 120°/3-4m(10-13ft). ☀ 【Заштеда на енергија и Примената】 : Овие безбедност движење сензори светилки само светне во детективските опсег во текот на ноќта или во темен, животна средина, енергија-заштеда, животната средина и заштита и долг живот, може да се користат во скалите, ходникот, бања, влезната врата, простор за складирање, гаража, балкон, портата и така натаму. ☀ 【Лесна Инсталација】 : Движење сијалица лесно да се инсталира само пресврт во штекер E26/E27 и вклучување на прекинувачот.Движење откривање сијалица подготвен за работа веднаш и не се потребни дополнителни уреди.Не инсталирајте 2 конвенционалните големини A19 E26 радар сензор светилки во 1 тела или премногу блиску(помалку од 6ft),функцијата ќе бидат погодени од едни на други. ☀ 【Пакет Содржина】 : 3 мрак за да се зора светилки вклучени,1 прирачник.ANTING нудат 24 месеци грижете се-бесплатен по продажбата на услугата, ако имате било каков проблем, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви ги даде задоволувачки одговор.Моќност : 12 W.Грло : E27. Сијалица Облик, Големина : A19. Напон : AC 100-240 V 50/60 Hz.Прозрачна Флукс : 1000 LM.CRI(Ра) : 80+.Откривање Спектар/Растојание : 120°/3-4 M(10-13 FT).Материјал : Пластични+Алуминиум.Животниот век : 30000 Hrs.Вкупната Димензија : ∅60*103 MM.Температура на бојата : 2700 K Топло Бела.Оперативен Температура : -20℃ - +50 ℃.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите