.

.

2mm Кула Килибар/Портокал LED - Ултра Светла (Пакување од 100)

2mm Кула Килибар/Портокал LED - Ултра Светла (Пакување од 100)

мислење на клиентот:

DEN 500.88
Достапност
Во достапна форма

2mm Кула Килибар / Портокал LED - Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 2mm Кула LED Боја : Портокал/Amber, Луминозноста : 6,000-6,500 mcd.Напред Напон : 1.9-2.1 v, Тековни : 20m A, бранова Должина : 600-610nm.Агол на гледање : 20-30 Степени, Mount Style : Преку Дупка (НАТОПИ), Леќа Боја : Јасно.Супер-светли Led диоди, кои се користат за mods, РК, adruino, автомобили, ХО Скала модели, авиони, камиони, adafruit проекти, ноќта на вештерките, божиќ, КОМПЈУТЕР, Ultra Light, итн.На килибар / портокалова боја 2mm кула за ЛЕР е живописни бои кои можете да не одат во ред со.Оваа големина led најчесто се користи во многу сопствени проекти, автомобил осветлување, модели, и речиси сите други проектот може да се мисли на.Тие исто така се користи за сопствени проекти или во масовно производство производи, како и.Ова е исклучително популарен големина.Оваа големина и тип на лер е толку популарна и поради тоа е светла, лесен за употреба, мали, и разновиден.Тоа може да се вклопат во повеќето сите простори.Ние ги користиме и имаат само со највисок квалитет led диоди таму.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите