.

.

LAVVON дански Whisk Куцо Леб Алатка - Премија Тесто Сет со Голема Кука, Ножеви & Торбичка, Машина, Scraper – Квалитет Печење Материјали и Рака Blender

LAVVON дански Whisk Куцо Леб Алатка - Премија Тесто Сет со Голема Кука, Ножеви & Торбичка, Машина, Scraper –

мислење на клиентот:

DEN 373.20
Достапност
Во достапна форма

Ништо не е подобро од мирисот на свежо печен леб во домот.Бесплатен е важен чекор во леб одлуки дали s sourdough, пченица, ' рж или бела се Добие тоа право во секое време со користење на нашиот бесплатен леб за полнење.Кажете збогум на заморно задача на мешање и разгорување на тесто Кое s она што вашиот печење раце биле недостасува најмногу, тајната за професионални тесто одлуки со нашите дански wisk заштеда на време и зголемување на продуктивноста.Употреба на дански Тесто Whisk да се меша состојки 3 пати побрзо отколку со редовна жица whisk.И многу повеќе рамномерно.Со оваа нова, иновативна прибор, може да се земе вашиот готвење вештини за да на следното ниво, речиси веднаш.Сега, може да се прават највкусното леб, пица тесто, колачи, колачи, салати, и omlet како 5 ѕвезда готвач.Само замислете си она што ќе биде во можност да се направи со леб несмасен.Тоа е толку лесно да се направи неверојатно убави цртежи во вашиот леб.Вашата фамилија ќе бидете изненадени од она што можете да направите.Премиум Алатки ️Направени од силна нерѓосувачки челик , овој сет никогаш не ќе се скрши, рѓа , да падне или да ја изгуби формата.Можете да му верувате на овој да се меша вашата состојки, направи цртежи во вашата леб или намалат вашиот тесто. ️Дрвена рачка кои се користат во овој прибор е внимателно да се собраа за да одговара на било каков вид на рацете.Од мала, нежен оние на големите центри.И контрола е исклучително удобно.Спецификации : дански Тесто Whisk - 13.3 x 3.1 Леб Куцо - 7.5 x 1 Тесто Scraper - 5.8 x 4.8 x 1 5 заменливи ножеви и еден кожа капак.Сега ги срцата поблиску од kinki оваа прекрасна дански whisk Одговараат за тестото да младиот и надежен пекарите.Совршена комбинација на нашите професионални одговара на вашиот печење интереси, што го прави долги-трајни убава врска.Ние сме толку сигурни за квалитетот на нашата премиум сет, дека ние нудиме производителот .Ако сте unhapp.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите