.

.

WSSBK 2 во 1 Леќа Универзална Клип 37mm Мобилен Телефон Леќа Професионални 0.45 x 49uv Супер Широк Агол + Макро HD Објектив за iOS Android (Боја : Црна)

WSSBK 2 во 1 Леќа Универзална Клип 37mm Мобилен Телефон Леќа Професионални 0.45 x 49uv Супер Широк Агол + Макро

мислење на клиентот:

DEN 489.60
Достапност
Во достапна форма

Преку мулти-функционален мобилен телефон адаптер клип, поврзан на мобилен телефон, снимањето агол на мобилниот телефон може да се прошири со 60%, без било каква штета за снимање на квалитетот на сликата на вашиот мобилен телефон.Објективот усвојува оптичко стакло + мулти-слој оптички слој, кој ефикасно ги решава дефекти на јасни средината и матно рабови кога фотографирање со надворешни мобилен телефон леќи.На 49mm порта обезбедува доволно светлина, која не само што обезбедува на осветленоста на сликата, но, исто така ефективно гарантира јасност на квалитет на слика.Тоа не само што е професионални одделение моќни ефекти, но, исто така, има многу повеќе пригоден преносливост од камерата замена на леќи.На опремена 37mm мобилен телефон адаптер клип е директно стегната на камерата на мобилниот телефон по леќа е инсталиран, така што вашиот мобилен телефон станува SLR во 1 секунда.Преку мулти-функционален мобилен телефон адаптер клип, поврзан на мобилен телефон, снимањето агол на мобилниот телефон може да се прошири со 60%, без било каква штета за снимање на квалитетот на сликата на вашиот мобилен телефон.Објективот усвојува оптичко стакло + мулти-слој оптички слој, кој ефикасно ги решава дефекти на јасни средината и матно рабови кога фотографирање со надворешни мобилен телефон леќи.На 49mm порта обезбедува доволно светлина, која не само што обезбедува на осветленоста на сликата, но, исто така ефективно гарантира јасност на квалитет на слика.Тоа не само што е професионални одделение моќни ефекти, но, исто така, има многу повеќе пригоден преносливост од камерата замена на леќи.На опремена 37mm мобилен телефон адаптер клип е директно стегната на камерата на мобилниот телефон по леќа е инсталиран, така што вашиот мобилен телефон станува SLR во 1 секунда.Спецификација : Интерфејс : 37mm Front порта дијаметар : 49mm Optical структура : 2 групи 2 elements Lens големина : 25мм*50mm Lens материјал : алуминиум легура + оптички glass Package Вклучуваат : 1*Широк агол lens If имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте ме, ние ќе ве контактираме во рок од 24 часа и да ви даде задоволителен одговор.

Клучни карактеристики

Interface:
37mm
Front port diameter:
49mm
Optical structure:
2 groups 2 elements
Lens size:
25mm*50mm
Lens material:
aluminum alloy + optical glass
Package Include:
1*Wide-angle lens :
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer. :

Им се допаѓа и на купувачите