.

.

Eldoncard Крвна Тест (Целосен Комплет) - Air Запечатен Плик, Безбедност Lancet, Micropipette, Чистење Брис

Eldoncard Крвна Тест (Целосен Комплет) - Air Запечатен Плик, Безбедност Lancet, Micropipette, Чистење Брис

мислење на клиентот:

DEN 198.96
Достапност
Во достапна форма

Се утврди и ABO и Rh тип.Резултати во минути.Лесно, Само-тестирање на Крвта Тип Комплет - Сè што ви треба за да се откријат својата крвна група и резус фактор во удобноста на вашиот дом - болка слободни.Оваа прифатлива комплет доаѓа во комплет со се што ви треба, вклучувајќи инструкции, прст lancet и алкохол првично, пластични апликатори стапови и тестирање картичка.Изведување на тестот е лесно.По првиот чистење со приложена алкохол првично подлога, на прст е lanced со стерилни за еднократна употреба lancet.На страна, а потоа се сврте надолу и една капка од крвта се наоѓа на врвот на секоја од четирите стапчиња.На стапчиња кои потоа се применува на картичката, и предизвика за две минути.Резултатите потоа се чита од картичката.Вкупното време на резултатите е помалку од шест минути.Еднократна употреба крв пишување комплет (за едукативни цели).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите