.

.

duri лак Бр 539 Патот На Светлината.5 fl. оз. 15 mL

duri лак Бр 539 Патот На Светлината.5 fl. оз. 15 mL

мислење на клиентот:

DEN 203.76
Достапност
Во достапна форма

Се користи од страна на салон за убавина и spa про целиот свет.Професионален лак.Долготрајни, издржливи, супер сјајни, целосна покриеност, лесно да се примени, професионална четка за непречено апликација.Формулиран без 7 токсини : Формалдехид, Формалдехид смола, DBP, Toluene, Camphor, Triphenyl Фосфат, Xylene, и Етил Tosylamide.Вегетаријанци, не тестирање врз животни, ниту едно животно-изведен состојки, без parabens.Произведено во САД.По вашата mani/pedi чисти ноктите со лак смена.Се применуваат база на грб.Се применуваат 2 капути на лак, печат на рабовите.Се применуваат врвот грб, печат на раб.За крајните резултати, користете duri полирање со duri основата и врвот палта.Започнете со чисти, суви нокти.Се применуваат 1 грбот на Rejuvacote како база грб.Се применуваат 2 капути на ноктите боја ако сакате.Се применуваат Rejuvacote како врвен грб и да го повтори примена на врвот на вашиот лак за 7 дена, или до следната mani/pedi.Отстрани ги со лак смена.Повторете ги претходните чекори.Како вашите нокти се подобри применуваат секој втор ден или колку што е потребно.Miracote брзо се исуши преку врвот грб.Brushn оди сува и сјај за брзо врвот грб.Dropn оди полски сушење капки.Herbatherapy cuticle третман.Се откажете од Анти-гризење нокти третман.Формулиран без DBP, toluene, формалдехид, формалдехид смола, camphor.Долготрајни. 2 чекор систем.Не се впие off.Не база на грб.Без УВ ламба.За крајна резултати Durilaq гел ефект лак бои треба да се користи со Durilaq гел ефект на горниот слој.Продолжен носат.Лак се користи од страна на салон за убавина и spa добрите целиот свет.Долготрајни, издржливи, супер сјајни, целосна покриеност, лесно да се примени, професионална четка за непречено application Formulated без 7 токсини : Формалдехид, Формалдехид смола, DBP, Toluene, Camphor, Triphenyl Фосфат, Xylene, и Етил Tosylamide Vegan, не тестирање врз животни, ниту едно животно-изведен состојки, без parabens Made во САД.Како да се користи duri ноктите полирање : .По вашата mani/pedi чисти ноктите со лак remover Apply база coat Apply 2 капути на лак, печат edges Apply врвот грб, печат edge For крајната резултати користете duri полирање со duri основата и врвот палта.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите