.

.

Shim, се Тркалаат, 316, Annealed, 6 x50 Во x0.102mm

Shim, се Тркалаат, 316, Annealed, 6 x50 Во x0.102mm

мислење на клиентот:

DEN 1778.40
Достапност
Во достапна форма

Цена За : Секоја Должина Толеранција : +/-0.250" Објект : Shim Акции Темп.Опсег (F) : - Влага Апсорпција : - Боја : - Тип : Roll Компресира До : - Пријава : се Користи За Место Во Хемиски Фабрики, Преработка на Храна Капацитети, Рафинерии И во Други Области во Кои се Бара Висока Отпорност на Корозија Ширина : 6" Дебелина (мм) : 0.102 Дебелина (Во.) : 0.004 Затегнувачка Цврстина (PSI) : 80000. Големина : 6 x 50" Ширина Толеранција : +/-0.005" Материјал : 316 од не 'Рѓосувачки Челик со Дебелина Толеранција : +/-0.0002" Должина : 50" Темперамент : Annealed Rockwell Цврстина : B88 ги Исполнува/Надминува : АМС-5524, ASTM-A-260, ASTM-A-666 Дебелина : 0.004" Земјата на Потекло (предмет на промена) : сад. 'Shim Акции, Се Тркалаат, 316 Од Не' Рѓосувачки Челик, Темперамент Annealed, Дебелина 0.004 Во., Дебелина 0.102 mm, Дебелина на Толеранција од +/-0.0002 Во, Големина 6 Inx 50, а Во Ширина Од 6, а Во Ширина на Толеранција од +/-0.005 Во, Должина 50 Во, Должината на Толеранција од +/-0.250 Во, Rockwell Цврстина B88, Апликација која се Користи За Место Во Хемиски Фабрики, Преработка на Храна Капацитети, Рафинерии И во Други Области во Кои се Бара Висока Отпорност на Корозија, ги Исполнува/Надминува АМС-5524, ASTM-A-260, ASTM-A-666 '.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите