.

.

Nintendo DS Lite w/ Додатоци

Nintendo DS Lite w/ Додатоци

мислење на клиентот:

DEN 1092.00
Достапност
Во достапна форма

DS Lite не само да игра ДС игри – тоа, исто така, има дополнителни порта за Game Boy Advance Игра Paks.Се до 19 часа континуирана игра на едно полнење.Подготвени да ја преземат на светот?Со Nintendo Wi-Fi Конекција, можете да се поврзете безжично, да разговарате со пријателите додека сте во игра и се натпреваруваат со Nintendo DS сопственици низ целиот свет.Сите што ви треба да се игра е Нинтендо ДС и Wi-Fi-подготвени игра.Twin ultra светла LCD екрани, кои комбинираат јасни, punchy бои, заедно со екран на допир технологија на долниот дел на екранот.Моќен двојна процесори донесе 3 D графика на живот со молња-брзо рендерирање.Nintendo DS Lite е високо-придвижуван рачни видео игри систем во елегантни виткање дизајн – натоварен со карактеристики за единствена игри искуство.Бојата екрани се сега дури и посветла – и помал екран на допир дава еден сосема нов начин на играње и контролирање на игри.Користете го вградениот безжичен режим за споделување на игри, разговор или дури и да игра мултиплеер игри on-line преку Nintendo Wi-Fi Конекција.Играат импресивен 3-D донел Nintendo DS игри – и да игра на сите вашите омилени Game Boy Advance игри во еден играч на владата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите