.

.

Nintendo НСВ Класичен Мини ЕУ Конзола

Nintendo НСВ Класичен Мини ЕУ Конзола

мислење на клиентот:

DEN 5126.64
Достапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Бренд Нови во кутија.Производот бродови со сите релевантни додатоци.На НСВ Класичен Издание систем е miniaturized верзија на ваков НСВ, првично објавен во 1985 година. Само приклучете го КАЗНИ Класичен Издание во вашиот ТВ, ги собереш дека сива контролер, и повторно откривање на радост на NES игри.Карактеристики : Зачувате вашата игра со Суспендира Поени - ги Собереш таму каде што застанавте со четири Суспендира Точка слотови за секоја игра.Само притиснете го копчето за Ресетирање додека играте за да се вратите на ПОЧЕТНИОТ menu (мени) и зачувајте го вашиот напредок за да слот. 30 8-битни игри вклучени Изберете вашиот изглед со Прикажување на Сцени : CTR Филтер (Изгледа како стар ТВ, скенирање линии); 4 : 3 (ви Дава оригинална НСВ игра изглед, со благо хоризонтално водат); Пиксели Совршен (Секој пиксел е совршен квадрат, па ќе видите игри токму онака како што дизајниран), Игри како Pac-Man, TECMO САД, и д-Р Марио се уште подобро со пријателот. (Дополнителни контролори се продава одделно) Контролер исто така, може да се користи со НСВ Виртуелна Конзола за игри на вашиот Wii или Wii U конзола поврзувајќи го со Wii Remote controller Вклучува и некој стандарден HDMI Кабел, исто Така компатибилен со Класичен Контролер и Класичната Контролер Про Игри се Вклучени : Супер Марио Брос 1, 2, 3 и Марио Брос д-Р Марио Легендата на Zelda Магаре Конг и Магаре Конг Jr. Мега Човекот PAC-MAN Final Fantasy Metroid Кирби Авантура Castlevania и Castlevanie II : Симон е Потрагата Ninja Gaiden Удар Од Кој Г-дин Сон Балон Борбата Zelda II : Авантура на Линкот Excitebike Мраз Алпинист Дете Икар Двоен Змеј II : На Одмазда Меур Bobble Tecmo Супер Боул C Galaga Star Tropics Духови ' n Гоблини Gradius Она што е во Кутијата?НСВ Класичен Издание Систем 1 НСВ Класичен Контролер HDMI Кабел 30 Пре-инсталиран Игри ЗАБЕЛЕШКА : ЕУ КОНЗОЛА (AC Адаптерот НЕ се ВКЛУЧЕНИ).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите