.

.

Minn Kota 1355963 Работ Слатководни Рака-Управува Поклон-Планината Контрола Мотор со Рака Контрола и Latch & Вратата Заграда, 55 кг Удар, 52 Окно

Minn Kota 1355963 Работ Слатководни Рака-Управува Поклон-Планината Контрола Мотор со Рака Контрола и Latch &

мислење на клиентот:

DEN 1639.20
Достапност
Во достапна форма

52" Окно, 12v, 55 кг Удар.Latch & Вратата Заградата : Ова заградата ти дава рок солидна чекање додека stowing вашиот контрола моторни и го прави за лесно отстранување на крајот на денот.Рака-управува со 5-Брзински Прилагодувања : Изберете од пет брзина прилагодувања за да ги бирате во право за контрола на брзината, кога сте контрола.Моќ Проп : За 3-1/4" мотор дијаметри, овој држач обезбедува екстра моќ да им помогнам фрли тешки вегетација.Вклучува проп pin, орев и миење.Она што се Вклучени : Edge 55 lb. 52" рака-за контрола на моторот, MKP-32 Проп, Држете го за Рака и Монтажа на Хардвер.Не дозволувајте големина ви измамат.Edge е компактен планината е изграден со екструдиран, елоксирани алуминиумски за солиден, не-глупости сила.Додадете rock-solid Latch & Вратата планината и отпорност на композитни главата, а ќе има мотор кој е совршен за помали бродови и големи дена на водата.Вашиот Minn Kota моторот е спремен за борба, право надвор од кутијата, благодарение на оваа карпа-цврсто јадро на иновации : .Фунтата за фунти, нашите композитни окно е посилни од челик.Тоа flexes на влијание и не се скрши, kink или ги кородираат.Нашите пониски единици се кандидира кул да се задржи вашиот мотор работи повеќе – и тивко да се задржи риба ниту на помудар.Намали преку ништо без батерија-одвод сечкање и хакирање.Работ 45 и Работ 45 Рака модели функција на Моќ Проп (не прикажани).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите