.

.

Професионални Изборот на Спортската Медицина Производи 2XCOOL Коњ Чизми Пред Пар Коњите Атлетик Заврши Медиум Тиркизна 4-Пакет

Професионални Изборот на Спортската Медицина Производи 2XCOOL Коњ Чизми Пред Пар Коњите Атлетик Заврши Медиум

мислење на клиентот:

DEN 3743.76
Достапност
Во достапна форма

Изграден за удобност : Ова neoprene-слободна говорница е изградена со ултра-лесни ремени и супер дише материјали кои обезбедуваат поддршка и 4-начин се водат Професионално Изборот на чизми се познати.Цврсти и издржливи : нов водат Kevlar печ на suspensory рака flexes со секој чекор да обезбеди крајна поддршка и издржливост без ограничување на слободата на движење.Крајната ладење : На лагер на подигање се врши со 2 XCool перформанси ткаенина од brrr°, технолошки напредни ткаенини кои се комбинација од природни ладење минерали да се создаде "Тројна Студ Ефект", кој веднаш и постојано привлекува подалеку од топлина и влага.Активни wicking : се Движи на влага далеку за нонстоп удобност.Ова во комбинација со брзо сушење обезбедува свеж и чист искуство за коњи.На Професионален Избор : пионер во коњ материјали, 2 XCool спортска Медицина чизми беа дизајнирани околу ладење, удобност и трајност.Комбинирање на високо ниво на заштита и апсорпција на енергија со минимални ефекти на движење, на 2 XCOOL Спортска Медицина Говорница е важна алатка во превенција на долниот екстремитет повреди за време на тренингот и перформанси, како и вредни прилог на третманот режим за rehabilitating коњи, со ногата повреди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите