.

.

Beibei самопослуга 60pcs/Set Терминал Блок Пролет Лост Орев Терминал Блокови за Обновливи Електричен Кабел Конектор Жица Дома Алатки на Изолациони Лемење (Боја : 60PCS Конек

Beibei самопослуга 60pcs/Set Терминал Блок Пролет Лост Орев Терминал Блокови за Обновливи Електричен Кабел Конектор

мислење на клиентот:

DEN 965.04
Достапност
Во достапна форма

100% и.Широко се користи-тоа е широко се користи во градење на инсталации каде просторот е на премиум Компатибилен со сите конекции кои што бараат.Безбедно-изборот на најдобрите пламен retardant изолационен материјал, кој е долг живот, не , -стареењето, притисок 4 KV и против електричен шок.Лесен за употреба-наместо традиционалните жица приклучните метод.Што се распаѓа на штета на традиционалните жици метод што е проблематично во жици, лесно да излегуваат во јавноста, и лесно да ги кородираат.Обновливи-ова wire конектор е погоден за меки и тврди жица.Секоја раскрсница независни shrapnel, различни жица управувани одделно, различен дијаметар може да се поврзете безбедност, постојат тест дупка во секој кафез површина, електрични тест не треба да се лента ,интуитивен, повеќе лесно, Она што е уште поважно, тоа е обновливи конектор. 100% и .Широко се користи-тоа е широко се користи во градење на инсталации каде просторот е на премиум Компатибилен со сите конекции кои што бараат.Безбедно-изборот на најдобрите пламен retardant изолационен материјал, кој е долг живот, не , -стареењето, притисок 4 KV и против електричен шок.Лесен за употреба-наместо традиционалните жица приклучните метод.Што се распаѓа на штета на традиционалните жици метод што е проблематично во жици, лесно да излегуваат во јавноста, и лесно да ги кородираат.Обновливи-ова wire конектор е погоден за меки и тврди жица.Секоја раскрсница независни shrapnel, различни жица управувани одделно, различен дијаметар може да се поврзете безбедност, постојат тест дупка во секој кафез површина, електрични тест не треба да се лента ,интуитивен, повеќе лесно, Она што е уште поважно, тоа е обновливи конектор.Спецификација : Школка материјал : PA6.6 Lead тековната лента од материјал : electrolytic бакар (хром-обложено)Пролет материјал : Ni-Cd легура steel Color : портокал + gray Rated струја : 32 ARated напон : 400 V.

Клучни карактеристики

Shell material:
PA6.6
Lead current strip material:
electrolytic copper (chrome-plated)
Spring material:
Ni-Cd alloy steel
Color:
orange + gray
Rated current:
32A
Rated voltage:
400V

Им се допаѓа и на купувачите