.

.

WANGZE wangzefong 95pcs 5050 4 Игли RGB LED Лента Конектор Приклучок Моќ Splitter Кабел 4pin Игла Женски Конектор Жица Одговара за RGB Led Лента Светлина Карактер (Боја : 1 Pack)

WANGZE wangzefong 95pcs 5050 4 Игли RGB LED Лента Конектор Приклучок Моќ Splitter Кабел 4pin Игла Женски Конектор

мислење на клиентот:

DEN 2076.00
Достапност
Во достапна форма

*1. Жица е направен на конзервирани бакар и PVC изолација покривање која е мека, bendable.Можете да се наведнуваат на жици да било степени сакате.ПВЦ пластика поклопецот е издржлив и погоден за носене. *2. Едноставно, алатката-бесплатно инсталација и да се избегне лемење 5050 4pin RGB LED Лента Конектор за Полнење, plug and play (репродуцирај);. *3. Врската помеѓу светилка лента и лента, врската меѓу газа и на контролорот, врската помеѓу лента и splitter. *4. Овие LED лента конектори го издржат струја до 4 и влезен напон од 0 до 24 V, отпорност на топлина ниво од 20°C до 100°C. *5. L-облик led лента конектор се користи кога треба да се пролет вашата светлина ленти околу остар 90 степени агол.Т-облик LED лента конектор е за 3-брз начин splitter конекција.ОПИС НА*1. Жица е направен на конзервирани бакар и PVC изолација покривање која е мека, bendable.Можете да се наведнуваат на жици да било степени сакате.ПВЦ пластика поклопецот е издржлив и погоден за носене.*2. Едноставно, алатката-бесплатно инсталација и да се избегне лемење 5050 4pin RGB LED Лента Конектор за Полнење, plug and play (репродуцирај);*3. Врската помеѓу светилка лента и лента, врската меѓу газа и на контролорот, врската помеѓу лента и splitter.*4. Овие LED лента конектори го издржат струја до 4 и влезен напон од 0 до 24 V, отпорност на топлина ниво од 20°C до 100°C.*5. L-облик led лента конектор се користи кога треба да се пролет вашата светлина ленти околу остар 90 степени агол.Т-облик LED лента конектор е за 3-брз начин splitter конекција.*6. 4 Pin машки конектор е широко се користи како приклучок помеѓу LED ленти и далечински контролер.*7. 4 Pin женски конектор со гола жица терминал поврзете неколку светлина сегменти на cut-за да големината на лента, светлата заедно и далечински контролори.Опис : *1. Материјал : конзервирани бакар+ПВЦ*2. Капацитет : 0-4 A, 0 До 24 VPacking Листата : LED лента скокач конектори *8 T во облик на 4 Игли конектори *2 L-во облик на конектори *12gapless LED лента конектори *102-начин RGBW splitter кабел *14-пински женски конектори со гола жица терминал *24-пински машки да машки конектори *20 LED лента светлина клипови *20screw *20.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите