.

.

Hilitchi 150-Компјутери [103nF ~ 474nF] Metallized Полиестер Филм Кондензатори Асортиман Комплет - 103nF 223nF 333nF 393nF 473nF 104nF 154nF 224nF 334nF 474nF

Hilitchi 150-Компјутери [103nF ~ 474nF] Metallized Полиестер Филм Кондензатори Асортиман Комплет - 103nF 223nF

мислење на клиентот:

DEN 1970.40
Достапност
Во достапна форма

☛ Висок Квалитет Metallized Полиестер Филм Кондензатори (МКТ) Асортиман Комплет. ☛ Capacitance Модел : 103n F да 474n F (103n F 223n F 333n F 393n F 473n F 104n F 154n F 224n F 334n F 474n F). ☛ Боја : Црвена, Температура Опсег : -55°C ~ 105°C; Capacitance Толеранција : ±10%. ☛ Пакет Количина : 150pcs (Секој модел 15pcs), Спакувани во Еден Солиден Погодно Повторно запечатува Пластични Складирање Случај. ☛ Овој Производ е Погоден за инструменти, Метри, Апарати за Домаќинство и Други AC и DC Коло, Широко се Користи во Аудио Системи Фреквенција Поделба Коло. 103n F - 100 V 0.01 К - 12pcs. 223n F - 100 V 0.022 К - 12pcs. 333n F - 100 V 0.033 К - 12pcs. 393n F - 100 V 0.039 К - 12pcs. 473n F - 100 V 0.047 К - 12pcs. 104n F - 100 V 0.1 K - 12pcs. 154n F - 63 V 0.15 К - 12pcs. 224n F - 63 V 0.22 К - 12pcs. 334n F - 63 V 0.33 К - 12pcs. 474n F - 63 V 0.47 К - 12pcs.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите