.

.

uxcell A11101700ux0034 30 Парче 47pF НАТОПИ Преку Дупка Керамички Диск Кондензатори

uxcell A11101700ux0034 30 Парче 47pF НАТОПИ Преку Дупка Керамички Диск Кондензатори

мислење на клиентот:

DEN 155.76
Достапност
Во достапна форма

Име На Производ : Керамички Диск Capacitor;Карактеристики : Низок Напон.Го издржат Напон : DC 50 V;Capacitance : 47p F.Capacitance Толеранција : ± 10%;Доведе Теренот Проред : 2,5 mm / 0.1".Телото Димензија(Секој) : 3 x 1.5 mm / 0.1" x 0.05"(D*T);Тежина : 2g.Боја : Како на Сликата Show (прикажи); Пакет Содржина : 30 (± 2%) x Керамички Диск Кондензатори.ОПИС : натопи(dual-во-line пакет) монтажа Тип, преку дупка води, низок напон, диск Кондензатори.Користи широко во низок напон апликации кои се DC напојува.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите