.

.

JOBST - 115212 Нетранспарентно Коленото Висока 15-20 mmHg Компресија Чорапи, Затворен Пети, Мали, Природни

JOBST - 115212 Нетранспарентно Коленото Висока 15-20 mmHg Компресија Чорапи, Затворен Пети, Мали, Природни

мислење на клиентот:

DEN 908.16
Достапност
Во достапна форма

Нетранспарентно поврзана крие флеки, лузни, или проширените вени.Мазна, лесен дизајн за зголемена удобност и супериорен квалитет предиво резултат во совршено мека и издржливи текстура.Сите-ден удобност коленото бенд обезбедува одговара и засилен пета и пети, овозможува поголема издржливост.Влага wicking својства се задржи на кожата кул, сува и удобно во текот на целиот ден.Лесно да не благодарение на специјално интегрирани силикони мешавина омекнувач.JOBST Нетранспарентно чорапи се дизајнирани за да изгледаат и се чувствуваат како елегантен нетранспарентно трикотаж, додека инкорпорирање на тебе компресија за да се подобри протокот на крв и промовирање на континуирано ослободување од уморни, болна нозе.Мекост, леснотијата на donning, и лесен дизајн се основни атрибути на JOBST Нетранспарентно, што го прави ова компресија порибување идеален за секоја прилика.За да помогне во одржување на удобност, JOBST користи Напредната Удобност технологија.Оваа технологија резултати во влага-wicking порибување што помага да се елиминира пот, имајќи ладно, суво и удобно.Латекс слободни : 76% Најлон, 24% Spandex.Грижа Инструкции : Машина перат во топла вода, Собори сува – ниска топлина.Користете нежни ткаенини детергент.Не користите ткаенина омекнувач.Исплакнете.Не присилува.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите