.

.

МК-1503 МК Дијамант Полирач - Електрични Камен Полирач - МК-1503-4 Инчен Ди Флексибилни Backer - Полирање Подлога за Поставување МК Дијамант Сува Гранит Полирање ПАКЕТ - 3 ПРЕ

МК-1503 МК Дијамант Полирач - Електрични Камен Полирач - МК-1503-4 Инчен Ди Флексибилни Backer - Полирање Подлога

мислење на клиентот:

DEN 6837.60
Достапност
Во достапна форма

МК Дијамант Влажни Камен Полирач - 4 Инчен Ди Флексибилни Backer - Полирање Подлога за Поставување ПАКЕТ - 3 ПРЕДМЕТИ.Висок сјај заврши во кратко време.Од Индустриски Лидер.Одлично за не-го-yourselfer.Идеални за комерцијални и индустриски апликации.МК-1503 МК Дијамант Влажни Polisher The МК-1503 влажни полирач е идеален за рачни влажни брусење и полирање рок материјали, мермер, гранит и рок материјали.Променлива брзина контрола функција на МК-1503 полирач обезбедува целосна контрола на материјал за отстранување стапка и површина за широк спектар на материјали.На МК-1503 доаѓа со вода црево, GFCI, D-справи, од страна на справи, менувачот маска, гума вода покров, 4" гума backer подлога и клучеви.4 Инчен Ди Флексибилна Поддршка Подлога Кука И Loop This 4" backer подлога е направен од страна на Diamante Италија.Докажано име во камен измислица индустрија.Издржливи backer со Кука & Јамка epoxied на лицето да се одржи вашите полирање влошки во место.Овие 4" поддржувачи се флексибилни за полирање bullnoses и внатре криви.4 Инчен Чекор 3 Сува Дијамант Полирање Подлога Set - Diamante Италија Овие се НОВИ чекор 3 дијамант полирање подлога се поставува од Diamante Италија.Она што ја разликува оваа подлога поставени од остатокот е дека оваа група на подлоги може да се кандидира навлажни, влажни да се исуши или целосно да се исуши!Ова е вистински чекор 3 Сува дијамант полирање подлога во собата.За разлика од другите сува влошки оваа група е направена од висока температура фенолни смоли па тоа може да се земе на топлина без доаѓање, освен.Во тестовите на оваа подлога поставите работено брз и даде високо сјаен финиш кога се користи на мермер и гранит со исклучок на црн гранит и во многу темно гранит.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите