.

.

делови PTT 5A Автомобилската Коло Прекинато, Приклучок во Монтажа, ATC Сечилото Тип Терминал Конекција (2 парчиња)

делови PTT 5A Автомобилската Коло Прекинато, Приклучок во Монтажа, ATC Сечилото Тип Терминал Конекција (2 парчиња)

мислење на клиентот:

DEN 297.36
Достапност
Во достапна форма

Compliances:SAE J553 , Еден пол Термички Тип Breakers.Оценка : 5 A-30 A, 12 Vdc.L*W*H : 36.6*21*10.2 мм , Автомобилската Тип:Авто-Ресетирајте; Автомобилската Тип I. полначи информации за Батеријата, камиони, автобуси, RV е, trolling мотори, итн.Карактеристики 'snap-off' универзални бришачи за да се вклопи во тесна осигурач блок проред или вдлабнати.За да се примени ова ATC/ATO Сечилото Тип Коло Прекинато уред за да се заштити двата енергетскиот систем и поврзани нови коло на Автомобилската & Морски кога доминира тековни се случува.Овој уред ги има Snap-off функција на plug-во терминал за да се задоволат Fuse Кутија простор.Примена : погоден за Возило, Морски ниско енергетски систем.Стандард Тековна Оценка : 5 A /7.5 A / 10 A / 15 A / 20 A / 25 A / 30 A.

Клучни карактеристики

Standard Current Rating:
5A /7.5A / 10A / 15A / 20A / 25A / 30A Product part no.

Им се допаѓа и на купувачите