.

.

Нерѓосувачки Челик Fluted Работ Круг Cookie Бисквит Машина Сет 12 Парчиња Дипломирал Прстен Големини

Нерѓосувачки Челик Fluted Работ Круг Cookie Бисквит Машина Сет 12 Парчиња Дипломирал Прстен Големини

мислење на клиентот:

DEN 270.96
Достапност
Во достапна форма

Miecux круг форма секачи за полнење е направен од 18/8 комерцијални одделение 304 од не 'рѓосувачки челик што ги прави силни, па тие го задржи својот облик, се' рѓа доказ, машина за миење садови безбедно и тестирани за да се фурна безбедно да 500 F степени.Целосно нерѓосувачки челик (Валани врвот рабови, да ги штити вашите прсти за време на сечење процес.На bisquit машина поставите нема остри опасни шевовите, и обичен чистење на работ на дното за да се намали со леснотија.Бисквит Машина Сет 12 различни дипломирал големини,Прстен Дијаметри : 1" - 1 1/4" – 1.6" - 2" - 2 1/3" - 2 2/3" - 2.9" - 3 1/4" - 3 1/2" - 3 3/4" - 4" -4.4", и сите се 1.18 -инчи висок.Вгнездени уредно во компактен здрав складирање калај.Бисквит Машина Поставена е широко се користат, вклучувајќи сечење колачиња,scone,колачи, тесто, фондан, empanadas,crumpets, курви, canapes,doughnuts,зеленчук, англиски muffins, леб, равиоли тестенини.Користете го за печење, готвење, пржење јајца или правење на палачинки.Miecux Бисквит Машина поставите има добар дизајн пакет, погодно за складирање, и да го направи совршен подарок за секоја прилика.Идеален за лесна торта декорирање! -Уживаат во лесна торта декорирање со Куки Бисквит Машина во Собата, на непречено ротирачки торта стои дека ти овозможува да се постигне вашиот најдобар шлаг уште.Овие печење алатка ви помага лесно да се создаде совршен, колачи, машина и десерти.Се користи за да се отсечени кружни форми од вашиот тесто за леб, колачи, кнедли, англиски muffins, doughnuts и плетеницата на други тестенини.Тоа исто така може да се користи за да облик храна во кружни калапи или да се намали ретко парчиња овошје.Се создаде пекарница стил бисквити дома со овој круг од не ' рѓосувачки челик тесто секачи прстен калапи ,Импресионира вашето семејство и пријатели со вашите презентациски вештини користење како калапи ориз и правење десерти како косата!и може дури да ги користите овие секачи за вашите деца се игра тесто. Miecux Сите-Во-Едно Колаче Бисквит Машина Сет : бисквит машина сет од 12 различни дипломирал големини.Идеален за лесна торта декорирање! -Уживаат во лесна торта декорирање со Куки Бисквит Машина во Собата, на непречено ротирачки торта стои дека ти овозможува да се постигне вашиот најдобар шлаг уште.Овие печење алатка ви помага лесно да се создаде совршен, колачи, машина и десерти.Се создаде пекарница стил бисквити дома со овој круг од не ' рѓосувачки челик тесто секачи прстен калапи ,Импресионира вашето семејство и пријатели со вашите презентациски вештини користење како калапи ориз и правење десерти како косата!и може дури да ги користите овие секачи за вашите деца се игра тесто.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите