.

.

12 Парче Бисквит Машина Сет со Калај Кутија, Професионални Круг Колачиња Машина Нерѓосувачки Челик Крофна Машина Прстен Калапи Круг Печење Алатки во Дипломирал Гол

12 Парче Бисквит Машина Сет со Калај Кутија, Професионални Круг Колачиња Машина Нерѓосувачки Челик Крофна Машина

мислење на клиентот:

DEN 263.76
Достапност
Во достапна форма

12 PCS Круг Секачи Сет : 12 Парчиња различна големина нерѓосувачки челик круг секачи, најголемиот мерење голема 4.3" (11cm) до најмалите минијатурна 1" (2.6 cm), доволно големи за да ги задоволат вашите различни потреби.Доаѓа со калај складирање кутија за да се намали нередот во кујната фиока.Премија од не ' Рѓосувачки Челик Materails : Изработени од нерѓосувачки челик, изгледа неверојатно и лесно да се чисти, машина за миење садови безбедно, рѓа-доказ.Високо квалитетен материјал што ги прави силни, па тие го задржи својот облик, можете да уживате во овој прстен бисквит машина поставена за долго време.Стилски Печење : Оваа група е мора да печење алатки во вашата кујна за печење љубовници, Тоа ќе биде совршена за создавање на убави колачиња, прецизни фондан кругови, совршен крофни, круг сендвич, ронлив бисквити, вкусни crumpets, мини колачи, курви и равиоли тестенини.Безбедно да се Користи : Дизајниран со валани врвот рабови и мазна заварување шевовите, да се спречи вашите прсти добивање повредени додека притискање на тешко тесто.Се создаде почиста намали во вашиот тесто или колачи и подигнете далеку лесно и без никакви држејќи се вклучува валани врвот рабовите за да ги заштитите вашите прсти и лесно додека притискање на вашиот тесто. 12 Парчиња различна големина нерѓосувачки челик круг секачи, најголемиот мерење голема 4.3" (11cm) до најмалите минијатурна 1" (2.6 cm), доволно големи за да ги задоволат вашите различни потреби.Доаѓа со калај складирање кутија за да се намали нередот во кујната фиока.Овој сет е, мора да печење алатки во вашата кујна за печење љубовници, Тоа ќе биде совршена за создавање на убави колачиња, прецизни фондан кругови, совршен крофни, круг сендвич, ронлив бисквити, вкусни crumpets, мини колачи, курви и равиоли тестенини.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите