.

.

Сува Избришете Одбор Гумичка, Мека Куп, 5 1/8w x x x x 1 1/4h

Сува Избришете Одбор Гумичка, Мека Куп, 5 1/8w x x x x 1 1/4h

мислење на клиентот:

DEN 78.96
Достапност
Во достапна форма

Мека куп чувствува гумичка брзо ги отстранува знаци на било табла, порцелански или меламнин површината.Не абразивни материјали се обновува чисто без гребење.Перат - едноставно да го користите сапун и вода да се исчисти.Експо Блок Гумичка 81505 Сува Избрише Табла Одбор Гумичка, Мека Куп, 5 1/8 W x 1 1/4 H - Пакет на 1 The ЕКСПО Блок Гумичка помага да се отстрани сува избришете ознаки брзо и лесно од whiteboards.Мекото куп гумичка може да биде лесно да се мијат со сапун и вода.Чувајте ги вашите табла беспрекорен со Експо Сува Избрише Гумичка!Совршен за користење по истекот на презентација, тоа брзо и чисто се обновува било какви грешки со леснотија.Стандардот мека куп обезбедува непречено swipes додека здрав уште удобно блок зафат е лесно да се сфати.Нивната мала големина значи дека може да ги донесе насекаде сте презентирање.Да се исчисти, едноставно се измијат со сапун и вода.Идеален за училницата, канцеларија или дома, можете да го користите вашиот Експо гумичка да freshen сите на вашите сува избрише одбори.Клучни Features Ideal за училниците, канцелариите и home Soft Куп Гумичка е 5 1/8" x 1 1/2"Чисти и освежува вашиот табла со ease Removes ознаки брзо и лесно да се од сува избрише површини како што се whiteboards, стакло, порцелан, меламнин и повеќето не-porous surfaces Can се исчистени со сапун и water Use на whiteboards, порцелан, меламнин, и други не-porous surfaces Made во USADimensions : 5.19 x 2.06 x 1.25 inches Weight : 1.81 унци се Добие сè што ќе треба да ја заврши својата извонредна Експо сува избришете обележувач искуство.Започнете со разновиден сува избришете обележувач caddy да им помогне одржите вашиот бела табла маркери на организиран и лесно да го дофати.И да се задржи вашата сува избрише површини се чисти, дофати Експо гумичка—како прецизност-точка "табли" гумичка за деликатна работа или екстра-големи гумичка за поголеми задачи.Изберете Експо течни почиста и микрофибер крпи за канцеларии и училници каде cleanups се чести и брза.Тоа е она што треба да се креативни и исчисти отпосле!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите