.

.

Занатски Одблесокот Орев Клуч Сет SAE Полиран, 5-pc 9-42012

Занатски Одблесокот Орев Клуч Сет SAE Полиран, 5-pc 9-42012

мислење на клиентот:

DEN 326.64
Достапност
Во достапна форма

5-парче сет вклучува следните големини : 1/4 x 5/16, 3/8 x 7/16, 1/2 x 9/16, 5/8 x 11/16, и 3/4 x 7/8. Традиционалните рамни дизајн направен од легиран челик и целосно полиран.Работи на алуминиум, бакар и месинг хексагонална елементи.Лиен за чување вклучени.Поддржани од страна на Занаетчии Доживотна Гаранција.Оваа Занатски одблесокот орев клуч сет работи на алуминиум, бакар и месинг хексагонална елементи и карактеристики на традиционалните рамни дизајн со широк профил за поголема потпора.Овие легиран челик клучеви дојде во рака за чување за заштита од корозија и организација.Покриени од страна на Занаетчии Засекогаш Гаранција, тие се алатки може да смета да се изврши за живот.Собата е неопходна за кочница линија работни места, гориво линија одржување, планински велосипед суспензија услуга и апаратот поправка.Headlock кутија завршува шири вртење на сила во текот на целиот fastener да се спречи заокружување, додека преголеми wrenching површина го зголемува овој ефект за помалку триење и абење на вашата опрема.Солидна прилог на сите комплет, ја добиете вашата раце на овие клучеви и се работи вртење десно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите