.

.

СТАВ Природен Балсам за Деца, Противалергиски, Вегетаријанци, Растителна и Минерална Основа, Вегетаријанци и Суровост-бесплатно, Манго, 8 Fl Мл (11118)

СТАВ Природен Балсам за Деца, Противалергиски, Вегетаријанци, Растителна и Минерална Основа, Вегетаријанци и

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

ФОРМУЛИРАН ЗА ДЕЦА : "Нашата клима уред е направен со растителна и минерални-врз основа на состојки од природни извори.Направени со Боровинки leaf екстракт, познат по својата извонредна смирување, заштитна и антиоксидантни својства.Противалергиски и тестиран од страна на дерматолозите : Бесплатно на некакви дразби и познат алергени.Слободен од јаки мириси : Лесно миризливи со слатко манго арома.КАРТАТА е СЕРТИФИЦИРАН : Нашите производи се сертифицирани на Вегетаријанската и Суровост-free-Никогаш не се Тестираат врз Животни.Некогаш сте се запрашале зошто косата добива испреплетени?Кога надворешниот слој на косата насоки, или cuticle, станува оштетени и се отвора, Тоа snags со други кутикулите, што резултира во tangles и јазли.Чувајте ги вашите деца' Косата мека и да се управува со СТАВ Малку остава клима уред - Манго.Нашите клима уред harnesses моќта на растенијата - и минерални-врз основа на состојки од природни извори како боровинки лист и Moringa семе екстракт да го хранам, смири и да го заштитите вашето дете е деликатна коса.ECOLOGO Заверена и противалергиски, тоа ќе нежно влогови нивните скалпот, додека оставајќи еден суптилен мирис на Манго радост!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите