.

.

Ingreendients Вегетаријанска храна, клима уред Направен Со Органски Состојки и pH Балансирана - Боја Безбедно, Силикони Бесплатно, без Суровост, Paraben Слободни, Содржи јабол

Ingreendients Вегетаријанска храна, клима уред Направен Со Органски Состојки и pH Балансирана - Боја Безбедно,

мислење на клиентот:

DEN 454.80
Достапност
Во достапна форма

СУЛФАТ СЛОБОДНИ БАЛСАМ ЗА ЗДРАВА И СЈАЈНА КОСА - Ова масло од чајно дрво и јаболков оцет клима уред е дизајниран да се врати на испитување и сјај на вашата коса додека поправка на нив во исто време.Во прилог на ова, клима уред содржи шеј путер и маслото од јојоба и е направен од други растителни растенија кои се поефикасни отколку обично се наоѓаат состојки како argan масло или марокански масло.БОЈА БЕЗБЕДНО PH БАЛАНСИРАНА ФОРМУЛА СО САЛОН за КВАЛИТЕТ на РЕЗУЛТАТИТЕ – на Оваа природни, органски сулфат слободни средството за смекнување на косата е особено формулиран за боја се третираат, keratin третирана коса и јадеж скалпот со две години на R&D. клима уред зајакнува е формулиран за да ја заклучите во хранливи материи и хидратација и обновување мекост и сјај на вашата коса. 100% ОД РАСТЕНИЈА - Ова сулфат слободни чајно дрво и јаболков оцет клима уред е направен од 100% од растенија без синтетика или вештачки ништо.Само перформанси, без непријатни хемикалии.Без СУРОВОСТ, ВЕГЕТАРИЈАНЦИ и ГЛУТЕН СЛОБОДНО – Ова вегетаријанци, без суровост и глутен слободни средството за смекнување на косата е сите околу победи на планетата, за нашите кожен пријатели, и за нашата коса.Нашиов се : ние тест на семејството и човекови пријатели само, и ги користат само вегетаријанска состојки (состојки 100% од растенијата).ЈАГЛЕРОД СВЕСНОТО И ОДРЖЛИВ - Нашите производи се со гордост го направи токму тука, во САД.Нашите шишиња исто така се направени токму тука, во САД од 100% рециклирани пластични.Јаглерод свесното и sustainanle (производ и шишиња со гордост се направени во САД).Вегетаријанци, суровост-слободни и глутен слободни.Направени без нови пластични маси (шишиња од 100% рециклирани материјали само).Извори тоа му треба одговорен однос и со љубов.Ние ЈА ЗАБРАНИ УПОТРЕБАТА НА НАД 1400+ СОМНИТЕЛНИ СОСТОЈКИ како дел од нашата чиста формулација стандард.Ги користат со доверба за себе и за своите најблиски.Ние ги користиме само безбеден и едноставен состојки поддржани од страна на апсолутен интегритет и транспарентност.Конечно, нема повеќе компромиси - со високи перформанси и 100% од растителни состојки.Само салон одделение изведба без токсини.Нашите производи ги содржи состојки кои се добиени само од растенија.Ние не користете било каков синтетички, вештачки или нафтени изведен состојки.Нашите производи се сулфат слободни, betaine слободни, paraben слободни, PEG слободни, силикони слободни, phthalate слободни, гликол слободни, и синтетички мирис слободни.Она што е важно за вас е важно за нас.Нашите производи се безбедни за вас, вашите најблиски и планетата.Без компромиси тука, на ефективноста или вашите приоритети.Win-Win. (Конечно).Јаглерод свесното и sustainanle (производ и шишиња со гордост се направени во САД)Вегетаријанци, суровост-слободни и глутен free Made без нови пластични маси (шишиња од 100% рециклирани материјали само)Извори тоа му треба одговорен однос и со љубов.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите