.

.

Кира Дома Akira 80 Модерна 3-Светло Лак Подот Светилка со 3-Начин Прекинувач, Беж Burlap Тапан Нијанси + Антички Бронза Заврши

Кира Дома Akira 80 Модерна 3-Светло Лак Подот Светилка со 3-Начин Прекинувач, Беж Burlap Тапан Нијанси + Антички

мислење на клиентот:

DEN 4319.76
Достапност
Во достапна форма

ЕСТЕТСКИ СТИЛ : Мулти-насочен подот светилка воздигнува вашиот дом со своите топли светло & пред насобраните ткаени burlap нијанси.Лесен пристап механички ротари knob/прекинувач кој се наоѓа на неговото тело овозможува, за 3 различни нивоа на осветленост за да одговара на вашите светлина предност.ЕДИНСТВЕНА, СВЕТЛИНА ЗА СЕКОЈА СОБА : Место на оваа високи домот тела во која било област за да заличи до вашиот декор.Совршен за да се одржи зад троседот, кауч или пресек во дневна соба, до работа простор или на маса во канцеларија, или во аголот на вашата спална соба.УЛ НАВЕДЕНИ ЗА ВАША БЕЗБЕДНОСТ : УЛ наведени за сува локации.Користи (3) ДОВЕДЕ, CFL или до 100 W традиционалните блескаво медиум база светилки.Светилки се продава одделно.ДИМЕНЗИИ : Подот Светилка : 80" (H) x 36" (L), Бои : 7.5" (H) x 11" (Д), 7.5" (H) x 11.75" (Д), 7.5" (H) x 12.25" (D), Измерен База : 12" (D) x 2" (H).Dimmer, ѕиден прекинувач, тајмер и паметни компатибилен приклучок.НЕСПОРЕДЛИВ КВАЛИТЕТ И ГРИЖА на КЛИЕНТИТЕ како : Дизајнирани и поддржани во Калифорнија, ние сме НИ базирана компанија со вистински локална поддршка.Ако некогаш се судрите со сите прашања, се чувствуваат слободни да допрат до нас, како ние обезбедуваме 1 година гаранција.Продавница со доверба!.На Akira модерен лак подот светилка има елегантен бронза заврши и три беж ткаени burlap тапан нијанси.Лесно да работат на оваа светилка со својата 3-начин прекинувач, овозможувајќи за оптимално затемнување способности.Иако може да се види многу слични производи од нашите конкуренти ние се осигура дека сите наши производи се УЛ наведени, што ќе ви овозможи да уживате во нашите производи со удобноста на ум, знаејќи ние се стави вашиот безбедноста на прво место.Оваа тела ќе изгледа одлично во секоја соба вклучувајќи спални соби, кујни, јадење соби, канцеларии, foyers и entryways.На нијанси изгледа убаво и надвор и за.На нијанси изгледа убаво и надвор и за.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите