.

.

Накит Топење Алатка за Правење, Висока Температура Отпорни на Топење Графит Crucible, Графит Crucible за Топење на Злато Сребро Бакар Месинг, Накит Алатка за Правење

Накит Топење Алатка за Правење, Висока Температура Отпорни на Топење Графит Crucible, Графит Crucible за Топење

мислење на клиентот:

DEN 455.76
Достапност
Во достапна форма

Високо-квалитетни материјали : Направен од графит, таа има добра отпорност на корозија и отпорност.Не е лесно да се деформира, дури и при високи температури.Користете повод : Погоден за накит одлуки, со добра топлинска спроводливост.Оваа алатка е неопходен инструмент за jewelers да се направи совршен накит.Без разлика дали е почетник или експерт, тоа може да се примени.Висок practicability : пепел од графит crucible е помалку од 0.1% за да се обезбеди дека благороден метал во топење не е загадена, кои можат ефикасно да се подобри ефикасноста на накит производство; висока стабилност, високо practicability, економски и практични.Комунални : Стопи графит crucible, специјално дизајнирани за лим, злато, сребро и бакар месинг.Висока температура и оксидација отпор, значително намалувајќи топење време и заштеда на енергија.Идеален за : пепелта на графит crucible е помалку од 0.1%,за да се обезбеди дека благороден метал во топење не е загадена.Идеален за топење на злато, сребро, бакар, месинг, алуминиум и повеќе.Топење графит crucible, посебно дизајниран за meting метали, злато, сребро бакар месинг.Висока температура на корозија и оксидација отпор, во голема мера се скрати топење време и да зачувува енергија.Направени од графит материјал, добра отпорност на корозија и отпорност.Погоден за накит одлуки, имаат добра термичка спроводливост својства.Пепелта на графит crucible е помалку од 0.1%,за да се обезбеди дека благороден метал во топење не е загадена.

Клучни карактеристики

  :
Condition:
100% Brand New
Material:
Graphite
Size:
Approx. 5.6 x 4.5 x 8.6cm / 2.2 x 1.8 x 3.4in
Applications:
jewelry making, metal melting
Package List:
1 x Graphite Crucible :

Им се допаѓа и на купувачите