.

.

Astrobrights® Боја Картичка Акции, 8 1/2 x 11, FSC® Сертифицирана 30% Рециклиран, 65 Lb, Месечината Сина, Пакување од 250

Astrobrights® Боја Картичка Акции, 8 1/2 x 11, FSC® Сертифицирана 30% Рециклиран, 65 Lb, Месечината Сина, Пакување

мислење на клиентот:

DEN 527.76
Достапност
Во достапна форма

Да креирате презентација ги опфаќа, карти и брошури кои се сигурни да се забележи со овој Astrobrights Боја Cardstock.На хартија тежина нуди здрав дизајн за да ги импресионираат клиенти и нудат професионални се чувствуваат.Здрав хартија обезбедува трајност и го дава хартија карактеристична чувствуваат.Ви помага да ги зачувате на полна боја на мастило, додека дејствува како совршен платно.Разноврсна хартија работи и во повеќето принтери, препишувач и сите-во-оние кои ги сакаме.Astrobrights Боја Cardstock во Месечината Сина боја е одлична за опфаќа, визит карти, брошури и многу повеќе!. 80% на учење е визуелна.Боја го зголемува задржувањето од 18%.Боја забрзува учење од 55% на 73%.Боја ја зголемува директна пошта одговор стапки од 20%.Боја држи вниманието 2 или повеќе секунди.Боја ја подобрува читатели од колку што е 40%.ASTROBRIGHTS Cardstock е компатибилен со сите сечење машини.Нашите cardstock е обоена-преку за лесна сечење и нема бели јадро. 65 lb.хартија може да се користи во инк-џет, ласерски принтери и препишувач.Зошто треба да боја на мастило се да ги имаат сите на забавата?Astrobrights Обоени Cardstock Хартија, во Месечината Сина, е совршен избор за блескави разгледници, брошура опфаќа, презентација поврзувања, хартија и изработката.Можете да ја исечете тоа, печатење на тоа, па дури и поклопецот за зашеметување проекти без скапи трошоците за полна боја на мастило.Екранот и чување на проекти со доверба, бидејќи секој лист е lignin и киселина-слободни.Плус, оваа картичка акции дебели доволно за да застане до чести ракување, но, сепак, обоени печатење на хартија е мазна доволно да се работи со препишувач, инкџет, и ласерски принтери.Само додадете црно мастило!Посветли бои.Посветла идеи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите