.

.

Lixada Бејзбол Капа Прилагодливи Брзо Ослободување Тока Половина Бејзбол Капа

Lixada Бејзбол Капа Прилагодливи Брзо Ослободување Тока Половина Бејзбол Капа

мислење на клиентот:

DEN 359.76
Достапност
Во достапна форма

【МОНТАЖНИ 】употреба на високо-квалитетна ABS материјал, еден-парче калапи раб на внатрешната обвивка може да се отстрани за перење, лесно да се измијат пот.Внатрешниот лагер користи висока густина бафер слој, кој е мека и удобна.На сеопфатна заштита перформанси е добро, кој може да се покријат главата заштита област и да се избегне повреда во случај на несреќа. 【БЕЗБЕДНОСТ】надворешната површина на материјал, ABS + СТП кожа, кој е подолг од обични бејзбол капи, кој може да се заштити вашата глава од ултравиолетови зраци, сонце и дожд. 【ЛЕСНО ДА се НОСАТ】бејзбол капа тежи околу 550g и е мал во големина, за 28.3*20*12cm.Можете да го носат без било товар на вашата глава.И лесен и удобен за носење. 【УНИВЕРЗАЛНА ГОЛЕМИНА】На niversal големина Капа е погодна за глава обемот на 55-62 CM / 22.5-24.6 инчи.Прилагодлив на рака со брзо ослободување на копче и висок квалитет на брадата заштитник за максимална се вклопуваат и удобност. 【МУЛТИ-ЦЕЛ】 Оваа бејзбол капа е погодна за возрасните, жените и мажите.Тоа е широко се користат во градина, кампување, mountaineering, патување, и др.Оваа бејзбол капа е направен од високо-квалитетна ABS материјал со водоотпорен надворешната површина и пот-апсорбирање на поставата.Карактеристика : ABS пластика надворешната површина и удобно внатрешна обвивка се водоотпорни и пот-абсорбента.Во споредба со обичните безбол капи, гребенот е подолго.Универзална големина, со прилагодливи тока, погоден за глава обемот на 55-62 cm.Погодна за отворен, кампување, mountaineering, патување, и др.Спецификација : Материјал : ABS, пластични Главата обемот : 55-62cm / 21.7-24.4 во Боја : црна / black2 / бела / розова / жолто / црвени (изборен) Големина : 28.3*20*12cm/11.1*7.9*4.7 во Тежина : 550 g/1.2 lb Пакување листа : 1 * Бејзбол капа.

Клучни карактеристики

Material:
ABS, plastic Head circumference

Им се допаѓа и на купувачите