.

.

Carhartt Мажите е Солиден Flex Опремени Платно Мрежа-Назад Логото Графички Капа

Carhartt Мажите е Солиден Flex Опремени Платно Мрежа-Назад Логото Графички Капа

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 98% Памук И 2% Се Водат Платно Патка.Увезени.Се повлече На затворање.Рака Мие Само. 98% памук/2% се водат платно патка.Sweatband има Fast Dry технологија која фитили далеку пот за удобност.Структуриран, опремени , Flex Одговара капа со пред-криви стакло.Carhartt везени на предната страна.Mesh назад.Изградена минатата, оваа мажите капа е изработена од платно патка со Carhartt име везени на предната страна.Карактеристики пот-wicking, мирис за борба против sweatband и дише мрежа панели. 98% памук / 2% се водат платно патка.Назад панели : 100% полиестер мрежа.Изграден со Сила технологија за да фитил пот, сува брзо, и да се борат мириси.Fast Dry технологија sweatband ви држи кул за целиот ден удобност.Flex Fit технологија за удобно се вклопуваат.Една големина одговара на сите.Структуирана земјоделска политика со пред-криви стакло.Carhartt везени на предната страна.Carhartt етикета пораби на назад.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите