.

.

ReplacePower Dual Channel LCD Екранот за Полнење Компатибилен со Sony Алфа QX1, ILCE-QX1, ILCE-QX1L Меѓусебно Леќи на Камера Стил

ReplacePower Dual Channel LCD Екранот за Полнење Компатибилен со Sony Алфа QX1, ILCE-QX1, ILCE-QX1L Меѓусебно

мислење на клиентот:

DEN 1221.60
Достапност
Во достапна форма

Пакет Детали : 1x Двојна Канал LCD Дисплеј Полначот; 1x НИ Приклучокот, АВТОМОБИЛ, 1x ПОЛНАЧ за батерии 1x Упатство.Интелигентни Ултра Брз Полнач LCD Дисплеи во Статусот на Полнење, Батеријата Лост Шоу, Процентот на Власт и Тековниот Режим, Интелигентна Контрола Контрола MCU Може Автоматски да се Идентификуваат Напон на Батеријата.Има два начини, брзо режим и бавно режим.Можете да изберете режим што ви треба.тоа може да ви наплати две батерии во исто време, Кога батериите се целосно наполнет и подготвен за работа, полнач ќе престанат да работат.AC 100 V-240 V - Полните Вашата Камера / видео камера Батеријата Насекаде во Светот, DC 12 V Автомобил Полнач - Полните Вашата Батерија во Вашиот Автомобил.Полнење тип е CC/CV и со сигурност и висока ефикасност, со функција за пред-полнење и li-ion батерија 0 V активирање кои можат ефикасно да го продолжи животниот век на батеријата.Спецификација : Влез : AC 100 V-240 V 50/60 Hz 1500m A(max) Влез : DC 12-24 V 3000m A(min) Излез Volage : DC 8.4 V/12.6 V/16.8 V Излез Тековната : L 1000m A x1 500m A x 2 Излезна Струја : H 1500m A x1 800m A x 2 USB Излез : 5 V 2100m A Материјал : ABS Димензија : 125 x 110 x 34mm Тежина : 520g Пакетот Вклучува : 1x Двојна Канал LCD Брз Полнач (Без Батерија) 1x НИ Кабел 1x Автомобил Држачи за Кабел 1x Упатство Компатибилен Со Батеријата : Sony NP-FW50 Infolithium W Серија Литиум Јонска Батерија Пакет.

Клучни карактеристики

Input:
AC 100V-240V 50/60Hz 1500mA(max)
Input:
DC 12-24V 3000mA(min)
Output Volage:
DC 8.4V/12.6V/16.8V
Output Current:
L 1000mA x1 500mA x 2
Output Current:
H 1500mA x1 800mA x 2
USB Output:
5V 2100mA
Material:
ABS
Dimension:
125 x 110 x 34mm
Weight:
520g
Package Includes:
1x Dual Channel LCD Quick Charger (Without Battery) :
1x US Cable :
1x Car Charger Cable :
1x User Manual :
Compatible With Battery :
Sony NP-FW50 Infolithium W Series Lithium Ion Rechargeable Battery Pack :

Им се допаѓа и на купувачите