.

.

ЕНА Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Buick Chevrolet GMC Астро Изразат Silverado S10 Тахо Safari Савана Сиера Yukon Escalade 4.3 5.0 L L 5.7 L Замена За D577 C1098 DR49

ЕНА Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Buick Chevrolet GMC Астро Изразат Silverado S10 Тахо Safari Савана

мислење на клиентот:

DEN 359.76
Достапност
Во достапна форма

Калеми за палење се конструирани за оригинална опрема и замена на апликации.Секоја компонента или натпревари или се подобрува на OE дизајн за да се обезбеди брза и лесна инсталација со супериорни перформанси и сигурност.Го намалува заедничко палење серпентина прашања, како што се; не/тешко да почне, долго чудак време, misfires, недостаток на енергија, во согласност пренос смени, искра plug fouling, предвремено каталитички конвертор неуспех, слаба економичност на горивото, проверете мотор светлина осветлување.Дизајниран и произведен да работат сигурно под сите услови на работење и во текот на целиот мотор брзина спектар за врв перформансите на моторот.производи се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат OE спецификации во форма, одговара и функција. 1 Година Ограничена Гаранција - ве Молиме да користите внесете го вашето возило во вашата Гаража погоре за да ја видите ако овој дел е компатибилен со вашето возило.Кадилак Escalade 1999-2000 5.7 Л.Chevrolet 1995-2007. Астро 1996-2005. Палто 1996-2005. C1500 1996-2001. C1500 Приградски 1996-1999 Година. C2500 1996-2000. C2500 Приградски 1996-1999 Година. C35 1996-2000. C3500 1996-2004. C3500 HD 1996-2000. Camaro 1996-1997. Каприз 1996-1996. Карго Ван 1997-1999. Corvette 1996-1996. Експрес 1500 1996-2007. Експрес 2500 1996-2005. Експрес 3500 1996-2002. G30 1996-2001. Impala 1996-1996. K1500 1996-1999 година. K1500 Приградски 1996-1999 Година. K2500 1996-2000. K2500 Приградски 1996-1999 Година. K3500 1996-2000. P30 1996-2001. S10 1995-2004. Silverado 1995-1999. Silverado 1500 1999-2006. Silverado 2500 2001-2002. Sonora 2000-2000. Приградски 1500 1996-2002. Тахо 1996-2000. GMC 1996-2007. C1500 1996-1999 година. C1500 Приградски 1996-1999 Година. C2500 1996-2000. C2500 Приградски 1996-1999 Година. C3500 1996-2000. C3500 HD 1996-2000. G3500 1996-1996. Џими 1996-2005. K1500 1996-1999 година. K1500 Приградски 1996-1999 Година. K2500 1996-2000. K2500 Приградски 1996-1999 Година. K3500 1996-2000. Safari 1996-2005. Savana 1500 1996-2007. Savana 2500 1996-2005. Savana 3500 1996-2002. Сиера 1500 1999-2007. Сиера 1500 Класичен 2007-2007. Sonoma 1996-2004. W3500 Напред 1996-2000. W4500 Напред 1998-1998. Yukon 1996-2000. Се елиминира misfire.Директна замена во возило.Издржлив како што тие доаѓаат.Лесна Инсталација.Нарачана за патот.Одговара OE-технолошка опрема со леснотија.Тестирани во вистински животни ситуации.Повеќето калеми дојде пред-подмачкан.Кадилак Escalade 1999-2000 5.7 LChevrolet 1995-2007 Astro 1996-2005 Blazer 1996-2005 C1500 1996-2001 C1500 Приградски 1996-1999 C2500 1996-2000 C2500 Приградски 1996-1999 C35 1996-2000 C3500 1996-2004. C3500 HD 1996-2000 Camaro 1996-1997 Caprice 1996-1996 Cargo Ван 1997-1999 Corvette 1996-1996 Express 1500 1996-2007 Express 2500 1996-2005 Express 3500 1996-2002 G30 1996-2001 Impala 1996-1996. K1500 1996-1999 K1500 Приградски 1996-1999 K2500 1996-2000 K2500 Приградски 1996-1999 K3500 1996-2000 P30 1996-2001 S10 1995-2004. Silverado 1995-1999 Silverado 1500 1999-2006 Silverado 2500 2001-2002 Sonora 2000-2000 Suburban 1500 1996-2002 Tahoe 1996-2000 GMC 1996-2007 C1500 1996-1999 C1500 Приградски 1996-1999 C2500 1996-2000. C2500 Приградски 1996-1999 C3500 1996-2000 C3500 HD 1996-2000 G3500 1996-1996 Џими 1996-2005 K1500 1996-1999 година K1500 Приградски 1996-1999 Година K2500 1996-2000 K2500 Приградски 1996-1999 K3500 1996-2000. Safari 1996-2005 Savana 1500 1996-2007 Savana 2500 1996-2005 Savana 3500 1996-2002 Сиера 1500 1999-2007 Сиера 1500 Класичен 2007-2007 Sonoma 1996-2004 W3500 Напред 1996-2000 W4500 Напред 1998-1998 Yukon 1996-2000.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите