.

.

Супер Сјајни Слама Topper Смола Калапи Круг Форма на Силиконски Калапи за Цевчиња Прилог DIY Епоксидна Смола Комплет Мувла Занает

Супер Сјајни Слама Topper Смола Калапи Круг Форма на Силиконски Калапи за Цевчиња Прилог DIY Епоксидна Смола

мислење на клиентот:

DEN 167.76
Достапност
Во достапна форма

【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】Овие слама topper смола калапи се направени од висок квалитет со силиконска од страна на напредни техники, флексибилни и издржливи, обновливи и мазна.Стандардна големина за ресторан цевчиња декорација. 【УЖИВААТ DIY ЗАБАВА】Може да се примени за да се DIY слама украси занает.Направи вашето кафе пиење или пијалаци повеќе специјални со овие слама украси.Можете да го прилагодите модел, име, боја, слика, или збор за тоа.Тоа е многу значајно. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】Овие круг форма слама topper калапи се многу лесен за употреба за DIY смола комплет занает.Можете да ги користите овие калапи за да креирате ваши сопствени цевчиња украси по желба. 【ТРАЈНИ s ден, годишнина, Роденден или Божиќ.Уживајте во Среќно Семејство Време : Имаат голема забава време со вашето семејство и уживајте во DIY забава на занает кастинг.Лесен за употреба и чистење : Флексибилни силикони, само се извртуваат калапи да им помогнам надвор од pendant кога материјал солидификационно, потоа исчистете ги со сапун вода.Ве молиме, чувајте ги подалеку од сонце и прашина.DIY Слама Topper Калапи : Можете да го прилагодите вашиот смола калапи со видови на personnalization опции како модел, име, боја, слика, збор за тоа.Нашите силиконски калапи се направени од 100% од Храна одделение силиконски.Безбедно да се користи во микробранова печка, рерна, фрижидер, замрзнувач и машина за миење на садови.Температурата Опсег : -104℉ да 446℉(-40℃ да 230℃).Не-стап, беспрекорен и без мирис карактеристики се обезбеди силикони облоги се многу лесно да се чисти.Погоден за DIY заболување на паста бонбони пудинг кристал cupcake торта topper декорација на сладолед фондан мувла.Чоколадо мувла, пудинг мувла, желе, мувла, мраз мувла и така натаму.Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски.Големина : Како на Сликата Покажува.Боја : Розова.Пакување вклучува : 1*ilicone Калапи.Таму може да биде мала големина отстапувања поради прирачник за мерење, различни мерни методи и алатки.Сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот, бидејќи на различни фотографија светла, агли и дисплеј монитори.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите