.

.

Камерата Играчки, Децата Камера IPS Екран, Dual Објектив за Подарок

Камерата Играчки, Децата Камера IPS Екран, Dual Објектив за Подарок

мислење на клиентот:

DEN 1295.76
Достапност
Во достапна форма

Lanyard дизајн, лесно за деца да се носат кога ќе излезе.Долго јаже виси на вратот, кратко јаже пренослив.На предниот и задниот дел двојна камери направи selfies повеќе пригоден, 2800 W high‑definition пиксели, дозволете им на децата да открие повеќе убави евиденција, јасно и веднаш се замрзне рамка за да се збогати детството.Лесна screwless дизајн, избор на безбеден и еколошки материјали, силни и издржливи, усвојување АБС еколошки материјал.Пред само‑уреди со покажувач на LED блиц 28 милиони снимање леќа плус изградена‑во пополни светлина, може да се земе добри фотографии, дури и во недоволна светлина.Дозволете им на децата да ја откријат убавината на светот, се зголеми желбата за знаење, правење фотографии/видео записи снимање на растот на бебето, и креативноста на бебето.Функција : 1. На предниот и задниот дел двојна камери направи selfies повеќе пригоден, 2800 W high‑definition пиксели, дозволете им на децата да открие повеќе убави евиденција, јасно и веднаш се замрзне рамка за да се збогати childhood2. Лесна screwless дизајн, избор на безбеден и еколошки материјали, силни и издржливи, усвојување АБС еколошки material3. Lanyard дизајн, лесно за деца да се носат кога ќе излезе.Долго јаже виси на вратот, кратко јаже portable4. Дозволете им на децата да ја откријат убавината на светот, се зголеми желбата за знаење, правење фотографии/видео записи снимање на растот на бебето, и креативноста на baby5. Пред само уреди со покажувач на LED блиц 28 милиони снимање леќа плус изграден во пополни светлина, може да се земе добри фотографии, дури и во недоволното light Specification : Предмет Тип : Деца Camera Material : ABS+PCSize : Прибл. 9.4 x 4.4 x 6cm / 3.7 x 1.7 2.4 x во(рачни мерења на локации, може да се мали грешки)Предна Камера за Снимање Резолуција : 1920x1080 WRear Камера Снимање Резолуција : 1920x1080 WBattery Тип : литиум Полимер батерија (изградена во батеријата)Батерија Модел : 440922 Battery Капацитет : 610m Ah Pixel : 2800 WCamera Резолуција : 6108x4581 WVideo Резолуција : 1920x1080 WPhoto Начини : 8 Видови на сцена избор / зум предниот и задниот дел од снимањето / насмевка на снимање / фото налепница / континуирано снимање / темпиран shooting Charging Време : 2 3h Photographing Време : 2 2.5 h Number на Фотографиите : За 200 Recording Време : Околу 1,5 hours Photo Складирање : 1 G може да се сместат околу 300 photos Video Складирање : 1 G може да се спаси за 5 минути на video Maximum Поддршка : 32 GBFunction : Земете фотографија, video How да се Користат : 1. Притиснете (Settings) за 5 пати да внесете параметар setting2. Притиснете на (горе и долу насока) за да се se.

Клучни карактеристики

Item Type:
Kids Camera
Material:
ABS+PC
Size:
Approx. 9.4 x 4.4 x 6cm / 3.7 x 1.7 x 2.4in(manual measurement, there may be slight errors)
Front Camera Recording Resolution:
1920x1080W
Rear Camera Recording Resolution:
1920x1080W
Battery Type:
Polymer lithium battery (built in battery)
Battery Model:
440922
Battery Capacity:
610mAh
Pixel:
2800W
Camera Resolution:
6108x4581W
Video Resolution:
1920x1080W
Photo Modes:
8 Kinds of scene selection / zoom front and rear shooting / smile shooting / photo sticker / continuous shooting / timed shooting
Charging Time:
2 3h
Photographing Time:
2 2.5h
Number of Photos Taken:
About 200
Recording Time:
About 1.5 hours
Photo Storage:
1G can store about 300 photos
Video Storage:
1G can save about 5 minutes of video
Maximum Support:
32GB
Function:
Take photo, video
How to Use:
1. Press (Settings) key 5 times to enter parameter setting :
2. Press the (up and down direction) key to se :

Им се допаѓа и на купувачите