.

.

POWERTEC 148020 6-1/8-Инчен ХСС Jointer Ножеви за Ridgid JP0610, Сет од 3

POWERTEC 148020 6-1/8-Инчен ХСС Jointer Ножеви за Ridgid JP0610, Сет од 3

мислење на клиентот:

DEN 806.16
Достапност
Во достапна форма

Замена ножеви за Ridgid 6-1/8-Инчен jointer JP0610. Изработени од High Speed Челик за подолго сечење живот.Еден раб.Сет од три; пластични случај пакување.Ножот димензија : 6-1/8-Инчен x 11/16-Инчен x 1/8-Инчен.Опис на производот POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви се направени на премиум High Speed Челик (ХСС), со перформанси кои ги исполнува или го надминува ОЕМ производ.Процесот на производство започнува со премиум ХСС материјал, проследено со строго стручна обработка и контрола на квалитет со кои се обезбеди екстремни острина, точност, балансирање, и тесни толеранцијата во секое парче од "POWERTEC ХСС Нож" на производот.Конечниот термички Третман го подобрува цврстина и трајност. "POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви" останете остри и трае подолго отколку конвенционалните производи.Ние гарантираме дека "POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви" ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ квалитет и индустриски стандард.Од Производителот POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви се направени на премиум High Speed Челик (ХСС), со перформанси кои ги исполнува или го надминува ОЕМ производ.Процесот на производство започнува со премиум ХСС материјал, проследено со строго стручна обработка и контрола на квалитет со кои се обезбеди екстремни острина, точност, балансирање, и тесни толеранцијата во секое парче од "POWERTEC ХСС Нож" на производот.Конечниот термички Третман го подобрува цврстина и трајност. "POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви" останете остри и трае подолго отколку конвенционалните производи.Ние гарантираме дека "POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви" ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ квалитет и индустриски стандард.POWERTEC е водечки производител на високо квалитетни машини алатки и прибор, мерење опрема, рачни алатки, и асортиман на ОЕМ замена на делови.Тие се посветени да ги надминува очекувањата, додека со најновите иновации, технологија и развој на производи за индустријата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите