.

.

Кливленд 1981SJL Прашкасти Метали Челик Jobbers' Должина Вежба Малку, TiCN Обложени, Круг месо тело, 140 Степен Конвенционалните Точка, 7/64 (Пакување од 1)

Кливленд 1981SJL Прашкасти Метали Челик Jobbers' Должина Вежба Малку, TiCN Обложени, Круг месо тело, 140 Степен

мислење на клиентот:

DEN 127.68
Достапност
Во достапна форма

Прав-метал челик нуди перформанси кои се пристапи кои на цврсти карбид алатки, но со грубост и шок-отпор на високо-брзински челик (ХСС). 140-степен точка агли, олеснување на пенетрација кога ќе започнете со дупки.Титаниум јаглерод нитрид (Ti CN) слој подмачкува на вежба за висока температура стабилност и нуди подобра отпорност на триење од Калај слој.Jobber-должина, за широк спектар на апликации.Круг shanks, за употреба на различни алатка-одржување на системите.Направен во САД.Кливленд 1981 SJL jobber должина, прав-метал челик вежба малку има 30-степен хеликс агол и 140-степен ударна точка со Титаниум carbonitride (Ti CN) површински третман е дизајниран за високи перформанси дупчење во таквите материјали како низок и среден јаглероден челик.Оваа серија може да се справи со повисоки брзини и гасови, и нуди повеќе алатка живот од стандард вежба битови.Круг месо тело со дијаметар е ист како вежба малку големина и се вклопува во широк спектар на алатката-одржување уреди.На 1981 SJL исто така познат како П-ЧАСОТ серија има Ti CN површинска обработка која подмачкува на вежба малку за висока температура стабилност, и нуди зголемена цврстина и поголема отпорност на триење од соголени или Калај-обложена tools.Спирала флејта дејствува како passageway за чип екстракција од дупка и за coolant да влезат во дупка.Десната рака пресврт носи чипс и далеку од сечење на работ.140-степен вежба малку точка агол работи и за тешко и тешка материјали.Усна царинење е многу плитки (6 до 8-степени) да обезбеди поддршка за сечење на рабови.Пократките сечење на работ го намалува триењето и топлина во текот на дупчење, зголемување алатка живот.Овој дизајн генерира тесен чип за леснотијата во чип отстранување.Прав-метал челик нуди перформанси кои се пристапи кои на цврсти карбид алатки, но со грубост и шок-отпор на високо-брзински челик (ХСС).На tolerances за различни аспекти на Кливленд вежба бити се : вежба дијаметар опсег 0" да 1/8" +0.0000"/-0.0005", повеќе од 1/8" да 1/4" +0.0000"/-0.0007", во текот 1/4" да 1/2" +0.0000"/-0.0010", повеќе од 1/2" 1" +0.0000"/-0.0012", над 1" 2" +0.0000"/-0.0015", над 2", "да се 3 1/2" +0.0000"/-0.0020"; вежба целокупната должина и flute должина #80 преку 1/8" +0.1250"/-0.0626", повеќе од 1/8" да 1/2" +0.1250"/-0.1250", повеќе од 1/2" 1" +0.2500"/-0.1250", над 1" 2" +0.2500"/-0.2500", над 2", "да се 3 1/2" +0.3750"/-0.3750"; вежба точка агол дијаметар спектар 1/16" да 1/2" вклучени агол 118 или 135 степени +/-5 степени, во текот 1/2" до 1 1/2" вклучени агол 118 степени +/-3 степени, околу 1 1/2" до 3 1/2" вклучува агол 118 степени +/- 2 степени; вежба усна висина со дијаметар спектар 1/16" да 1/8" вкупно индикатор варијација 0.0020", повеќе од 1/8" да 1/4" вкупно индикатор варијација 0.0030", во текот 1/4" да 1/2" вкупно индикатор варијација 0.0040", повеќе од 1/2" 1" вкупно индикатор варијација 0.0050", околу 1" до 3 1/2" вкупно индикатор варијација 0.0060".Вежба битови се сечење алатки кои се користат да се направи дупки во голем спектар на материјали.Тие се користат во машини како што рачен пренослив вежби вежба притиска, обработка центри, и стругови.Вежба битови доаѓаат во различни видови и должини.Пресврт вежба битови се најчест тип на вежба малку.Тие се еден круг, извртени вратило, на крајот-алатка за сечење со две или повеќе сечење на рабови и две или повеќе флејта.Jobber вежба битови се најчестите должина на пресврт малку.Тие нудат добра се состојат од должината и да го достигне за работа со широка палета на материјали и апликации.Greenfield Индустрии произведува алатки под бренд имиња Кливленд, Чикаго-Latrobe, Cle-Линија, Вермонт Допрете & Die, Bassett, Putnam Алатки, Геометриски, Vers-O-Алатка, H & G, и Acme-Fette.Компанијата, која е во сопственост на Врвот-Источна Група и со седиште во Seneca, КОМЕТАЛ, го прави алатки кои ги исполнуваат Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI), Националната Aerospace Стандард (NAS), и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите