.

.

Коло Вежба Малку, 3.175 mm Висок Ритам Носат‑Отпорни, Вежба Малку, Алатка за Индустрија електрични Алатки Хардвер

Коло Вежба Малку, 3.175 mm Висок Ритам Носат‑Отпорни, Вежба Малку, Алатка за Индустрија електрични Алатки Хардвер

мислење на клиентот:

DEN 309.36
Достапност
Во достапна форма

Тоа има карактеристики на прецизното позиционирање и брзо сечење, и силна чип отстранување способност.Висок‑квалитет на волфрам челик материјал, да ја изгасне и термичка обработка обработка, висока цврстина, не е лесно да се скрши, не е лесно да се носат.Вкупниот топлински третман цврстина може до 64‑68 HRC и услугата животот е 2 до 3 пати поголема од таа на обичните вежби.Зголемена спирала чип flute спречува стегање парче од горење на битни и го продолжува работниот век.Површината на вежба малку се третира со посебен процес, што е повеќе, носат‑отпорни.Функција : 1. Вкупниот топлински третман цврстина може до 64‑68 HRC и услугата животот е 2 до 3 пати поголема од таа на обичните вежби.2. Тоа има карактеристики на прецизното позиционирање и брзо сечење, и силна чип отстранување способност.3. Површината на вежба малку се третира со посебен процес, што е повеќе, носат‑отпорни.4. Висок‑квалитет на волфрам челик материјал, да ја изгасне и термичка обработка обработка, висока цврстина, не е лесно да се скрши, не е лесно да се носат.5. Зголемена спирала чип flute спречува стегање парче од горење на битни и го продолжува работниот век.Спецификација : Предмет Тип : Вежба Bit Material : Волфрам Steel Product Големина : Прибл. 3.175 x 38mm/0.13 x 1.5 во (Дијаметар x Должина) Пакет Листата : 10 x Вежба Малку.

Клучни карактеристики

Item Type:
Drill Bit
Material:
Tungsten Steel
Product Size:
Approx. 3.175 x 38mm/0.13 x 1.5in (Diameter x Total Length)
Package List:
10 x Drill Bit :

Им се допаѓа и на купувачите