.

.

Вежба Малку, Коло Вежба Малку, 10Pcs Носат‑Отпорни на Висока Цврстина за Хардвер Алатка алат Индустрија

Вежба Малку, Коло Вежба Малку, 10Pcs Носат‑Отпорни на Висока Цврстина за Хардвер Алатка алат Индустрија

мислење на клиентот:

DEN 256.56
Достапност
Во достапна форма

Зголемена спирала чип flute спречува стегање парче од горење на битни и го продолжува работниот век.Тоа има карактеристики на прецизното позиционирање и брзо сечење, и силна чип отстранување способност.Површината на вежба малку се третира со посебен процес, што е повеќе, носат‑отпорни.Вкупниот топлински третман цврстина може до 64‑68 HRC и услугата животот е 2 до 3 пати поголема од таа на обичните вежби.Висок‑квалитет на волфрам челик материјал, да ја изгасне и термичка обработка обработка, висока цврстина, не е лесно да се скрши, не е лесно да се носат.Функција : 1. Вкупниот топлински третман цврстина може до 64‑68 HRC и услугата животот е 2 до 3 пати поголема од таа на обичните вежби.2. Тоа има карактеристики на прецизното позиционирање и брзо сечење, и силна чип отстранување способност.3. Површината на вежба малку се третира со посебен процес, што е повеќе, носат‑отпорни.4. Висок‑квалитет на волфрам челик материјал, да ја изгасне и термичка обработка обработка, висока цврстина, не е лесно да се скрши, не е лесно да се носат.5. Зголемена спирала чип flute спречува стегање парче од горење на битни и го продолжува работниот век.Спецификација : Предмет Тип : Вежба Bit Material : Волфрам Steel Product Големина : Прибл. 3.175 x 38mm/0.13 x 1.5 во (Дијаметар x Должина) Пакет Листата : 10 x Вежба Малку.

Клучни карактеристики

Item Type:
Drill Bit
Material:
Tungsten Steel
Product Size:
Approx. 3.175 x 38mm/0.13 x 1.5in (Diameter x Total Length)
Package List:
10 x Drill Bit :

Им се допаѓа и на купувачите