.

.

DEWALT DD4069 Кобалт Фракционо Jobber Вежба во Собата, 29 Парче

DEWALT DD4069 Кобалт Фракционо Jobber Вежба во Собата, 29 Парче

мислење на клиентот:

DEN 550.08
Достапност
Во достапна форма

8-Отсто Кобалт за Подолг живот.Подебели Core за Поголема Трајност.Вклучува пластична тежок случај да ги задржи организирани.Вклучува 1/16 да 1/2-Инчен битови.Оптимизиран 135-Степен сплит точка дава исклучителна услуга животот и исто така им овозможува на малку за да започнете за контакт.DEWALT Кобалт Jobber Битови се дизајнирани со оптимизиран geometries кои што испорачуваат 3 X повеќе живот, отколку конкуренција.Тие имаат патентирана веб коси дека е 2 X поголеми од конкурсот за зголемување на силата, ригидност и кршење на отпорот.Тие имаат оптимизиран 135-Степен сплит точка што му дава исклучителна услуга животот и исто така им овозможува на малку за да започнете за контакт.На тешки flute дизајн произведува максимална издржливост.Зголемување на кобалт содржина обезбедува исклучителна отпорност на абење и подолг живот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите