.

.

Коло Вежба Малку, Носат‑Отпорни, 10Pcs Вежба Малку, Волфрам Челик со Висока Цврстина Power Tools за Индустрија Хардвер Алатка

Коло Вежба Малку, Носат‑Отпорни, 10Pcs Вежба Малку, Волфрам Челик со Висока Цврстина Power Tools за Индустрија

мислење на клиентот:

DEN 256.56
Достапност
Во достапна форма

Висок‑квалитет на волфрам челик материјал, да ја изгасне и термичка обработка обработка, висока цврстина, не е лесно да се скрши, не е лесно да се носат.Површината на вежба малку се третира со посебен процес, што е повеќе, носат‑отпорни.Тоа има карактеристики на прецизното позиционирање и брзо сечење, и силна чип отстранување способност.Зголемена спирала чип flute спречува стегање парче од горење на битни и го продолжува работниот век.Вкупниот топлински третман цврстина може до 64‑68 HRC и услугата животот е 2 до 3 пати поголема од таа на обичните вежби.Функција : 1. Вкупниот топлински третман цврстина може до 64‑68 HRC и услугата животот е 2 до 3 пати поголема од таа на обичните вежби.2. Тоа има карактеристики на прецизното позиционирање и брзо сечење, и силна чип отстранување способност.3. Површината на вежба малку се третира со посебен процес, што е повеќе, носат‑отпорни.4. Висок‑квалитет на волфрам челик материјал, да ја изгасне и термичка обработка обработка, висока цврстина, не е лесно да се скрши, не е лесно да се носат.5. Зголемена спирала чип flute спречува стегање парче од горење на битни и го продолжува работниот век.Спецификација : Предмет Тип : Вежба Bit Material : Волфрам Steel Product Големина : Прибл. 3.175 x 38mm/0.13 x 1.5 во (Дијаметар x Должина) Пакет Листата : 10 x Вежба Малку.

Клучни карактеристики

Item Type:
Drill Bit
Material:
Tungsten Steel
Product Size:
Approx. 3.175 x 38mm/0.13 x 1.5in (Diameter x Total Length)
Package List:
10 x Drill Bit :

Им се допаѓа и на купувачите