.

.

Гатање, Материјали за Полнење за Wiccan Магии - Wiccan Олтарот Кутија од 12 Обоени Свеќи, 12 Сушени Билки и 12 Кристали за Почетници или Вештерки Магии Материјали, Пагански Ор

Гатање, Материјали за Полнење за Wiccan Магии - Wiccan Олтарот Кутија од 12 Обоени Свеќи, 12 Сушени Билки и

мислење на клиентот:

DEN 474.96
Достапност
Во достапна форма

✨ [ Сите-во-едно Вештерка Комплет ] Оваа богата вештерка комплетот е составен од 12 обоени магија свеќи, 12 сушени билки, 12 кристали и 12 парчиња на пергамент.Тоа ви овозможува да видите создавањето на магија.Тоа е најдобар избор за почетници и искусни вештерки. ✨ [ 12 Пакети од Сушени Билки ] ќе добиете Мудрец, Црвени Ливчиња од Роза, Камилица, Ловоров Лист, Рузмарин, Хлебните, Нане, Bittersweet, Глуварче Leaf, Гинко Лист, Mugwort,Лаванда.Тие се направени од природни воздух-сушење и запечатени и да се чуваат во независна пакување, кој може да се задржи свежината во најголема мера.Тие ќе се обезбеди најголема помош за wiccan олтарот, пагански, магии обичаи, магија магии и занаети. ✨ [ 12 Лименки на Моќен Кристално ] Со ахат,ite, аметист, fluorite, гранат, златниот камен, lapis lazuli, labradorite, рок кристал, се зголеми кварц, тигар око и златна obsidian, можете да го ажурирате вашиот gemstones или кристали колекција за исцелување, магии, прикажување , подароци, ракотворби или аура енергија. ✨ [ 12 Обоени Магија Свеќи ] бела, црвена, портокалова, жолта, светло зелена, боја на слонова коска, виолетова, розева, сина, црна, кафена и темно зелени свеќи направени од парафински восок се додаваат на вештерка комплет и ќе стане вашиот најголем критичен елемент за вештерство олтарот, кастинг магии, уметности и занаети или домашна декорација. ???? [ Супер Големи Witchy Подарок ] Во прилог на лекување на физичка и ментална растроеност, нашиот сите-во-едно вештерка комплет, исто така може да се користи за домашна декорација, DIY ракотворби, домашно подароци .Тоа ќе биде одличен подарок идеален за родендени, Божиќ и другите празници, кои ќе го донесат вашиот сака да сосема нов мир во светот.Вештерката кутија е составен од сушени билки, кристали, свеќи и parchments внимателно избрани од страна на нашите професионалци.Тоа е збир на wiccan потрошен материјал погоден за почетници или искусни вештерки и е, исто така, пагански украси погоден за подароци.Пакет содржи : 12 свеќи, 12 сушени билки, 12 кристали и 12 parchments Повеќе намени : кастинг магии, home/пагански декорација, DIY ракотворби, домашно подароци Совети : 1.Не ја напушти свеќа на надзор кога тоа е lit2.задржи сушени билки во ладно и суво место под 25 ℃3.Се обрне внимание на безбедноста при користење на оган вештерки комплет дефинитивно ќе ви донесе поинакво искуство, што ќе ви овозможи да уживате во среќата на кастинг магии и да ги користите.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето за да ви помогне да ги решите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите